SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ryszard Krajewski prezesem Astro na kolejną kadencję

Rada nadzorcza spółki Astro, produkującej „Familiadę” dla TVP i nadającej kanał E-Sport TV, na kolejną kadencją na stanowisko prezesa powołała Ryszarda Krajewskiego, większościowego akcjonariusza firmy.

Ryszard Krajewski, prezes Astro Article

Nowa kadencja Ryszarda Krajewskiego jako prezesa Astro ma potrwa do końca czerwca 2026 roku. Krajewski jest jedynym członkiem zarządu firmy.

Ryszard Krajewski jest prezesem Astro od wiosny 2014 roku. Menedżer ma 75,26 proc. akcji firmy: 57,21 poprzez spółkę RK Productions, a 18,05 proc. bezpośrednio.

Z branżą mediów Krajewski jest związany ogółem od czterech dekad. Przez wiele lat pracował w kilku telewizjach w USA, m.in. w CBS, a po powrocie do Polski zajął się produkcją „Familiady”, przez lata był też szefem Superstacji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W radzie nadzorczej Astro są Maria Góralska, Wiesław Jasiński, Grzegorz Molewski, Andrzej Ostrowski i Krzysztof Wasążnik.

Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją „Familiady” emitowanej w TVP2 (w grudniu ub.r. podpisała umowę na realizację kolejnych 90 odcinków), a od kilku lat nadaje kanał E-Sport TV. Na początku ub.r. zaczęła też współpracę z Telewizją Polską przy reaktywowanym teleturnieju „Va banque”. http://https//www.wirtualnemedia.pl/artykul/familiada-tvp2-nowe-odcinki-od-astro

Na początku czerwca br. Astro objęło 99,5 proc. udziałów spółki News12, która od września będzie nadawała kanał informacyjny News24. Zapłaciło za nie 2,4 mln zł w formie wierzytelności pieniężnej.

W maju Astro poinformowało, że redakcja News24 zaczęła już stałą pracę. Uzasadniono, że celem jest „zgromadzenie możliwie największego archiwum z materiałami wideo, które jest niezbędne w pracy stacji informacyjnych”. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, szefem News24będzie Jan Dworak, w przeszłości m.in. prezes Telewizji Polskiej i szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W zespole nowej stacji ma być kilka znanych dziennikarzy, a także ok. 200 współpracowników z całego kraju. Kanał ma nadawać przez 16-18 godzin na dobę.

Dołącz do dyskusji: Ryszard Krajewski prezesem Astro na kolejną kadencję

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hiroszima
To będzie najwieksza klapa roku!
1 1
odpowiedź
User
Next
Ciekawe czy ludziom z nowopowstającej telewizji Pan Ryszard płaci czy standardowo oszukuje obiecując góry złota w przyszłości.
4 0
odpowiedź
User
Widz Jacek
Wszystkie Ryski to fajne chłopaki!
0 0
odpowiedź