SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ryszard Pieńkowski znów prezesem Infor PL, w zarządzie także Wojciech Sulik

Po prawie trzech latach przerwy na stanowisko prezesa firmy Infor PL, wydającej m.in. „Dziennik Gazeta Prawna”, wrócił jej właściciel Ryszard Pieńkowski. Do zarządu dołączył również Wojciech Sulik - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Ryszard Pieńkowski, właściciel Infor PLArticle

Ewa Świstuniuk, która była prezesem Infor PL przez ostatnie trzy lata, przeszła na stanowisko wiceprezesa. Od 2008 roku była prezesem spółki Infor Biznes wydającej „Dziennik Gazetę Prawną”, która w połowie 2021 roku została wchłonięta przez Infor PL.

Natomiast Ryszard Pieńkowski z funkcji prezesa do rady nadzorczej odszedł na początku 2020 roku. - Planowałem przejście do rady nadzorczej już od dwóch lat, kiedy odkupiłem udziały w spółce Infor Biznes od Ringier Axel Springer i stałem się jej jedynym właścicielem. Intensywnie pracowałem z zespołem, by wprowadzić synergię między spółkami Grupy Infor PL. W rezultacie doprowadziłem do stabilnej sytuacji i teraz - w dobrej kondycji firmy - mogę przekazać stery, czyli zarządzanie operacyjne, moim menedżerom - tłumaczył wtedy.

Zaznaczono, że Pieńkowski nadal będzie uczestniczył w tworzeniu strategii Infor PL, uruchamianiu nowych produktów i inwestycjach oraz na co dzień będzie obecny w firmie - bezpośrednio lub poprzez wideokonferencje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Teraz do zarządu Infor PL dołączył też Wojciech Sulik, obejmując równocześnie funkcję chief digital officera. Z firmą jest związany od jesieni 2016 roku, poprzednio zarządzał spółką zależną odpowiadającą za obszar technologiczny.

Wcześniej pracował m.in. w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych (przez dwa lata jako dyrektor rozwoju systemów IT), Ringier Axel Springer Polska (łącznie przez kilkanaście lat, m.in. jako senior software developer, IT manager i wiceszef działu rozwoju IT) oraz CD Projekt (przez ponad rok jako project manager).

Od sierpnia ub.r. w zarządzie Infor PL jest Maciej Kossowski, wcześniej związany m.in. z Autenti, Polska Press, Wirtualną Polską i Ringier Axel Springer Polska. W Infor PL odpowiada za obszar digital i e-commerce.

Infor PL wydaje „Dziennik Gazetę Prawną” i jego portale Dziennik.pl, Gazetaprawna.pl i Forsal.pl, a także platformy internetowe Infor.pl, Inforlex.pl (dla prawników), Inforfk.pl (dla księgowych i kadrowych) i Inforrb.pl (dla menedżerów z sektora budżetowego), czasopisma i książki o takiej tematyce.

Firma w 2021 roku osiągnęła wzrost przychodów o 4 proc. do 96,27 mln zł, a jej wynik netto poszedł w dół z 8,32 mln zł zysku do 4,55 mln zł straty, m.in. wskutek odpisu zaległych należności od Garmond Press. Liczba pracowników zmalała z 341 do 311.

Dołącz do dyskusji: Ryszard Pieńkowski znów prezesem Infor PL, w zarządzie także Wojciech Sulik

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olek
Zle się dzieje…
odpowiedź
User
XYZ
Wyrazy współczucia
odpowiedź
User
Marek
Pańskie oko konia tuczy, tak trzymać Panie Prezesie, tzw. menedżerowie kontraktori myślą tylko o sobie nie o firmie.
odpowiedź