SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ryszard Sibilski po 18 latach przestaje kierować Endemol Shine Polska

Ryszard Sibilski odchodzi ze stanowiska dyrektora zarządzającego firmy producenckiej Endemol Shine Polska – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W spółce, która produkuje m.in. show “Twoja twarz brzmi znajomo” i “MasterChefa”, pracował niemal 18 lat. - Nadszedł czas, aby pójść dalej i spróbować swoich sił w czymś nowym - mówi Sibilski. 

Ryszard SibilskiArticle

- Ryszard Sibilski, dyrektor zarządzający Endemol Shine Polska, podjął decyzję o odejściu z firmy po prawie 18 latach. Przez cały okres swojej kadencji poświęcał swój czas na tworzenie wysokiej jakości produkcji, rozwijając zarówno lokalne formaty, jak i dostosowując te znane na świecie do polskiej widowni. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego kolejnym projekcie. Nie mamy wątpliwości, biorąc pod uwagę specyfikę branży, że nasze drogi przetną się w przyszłości – przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl w komunikacie firma Banijay, częścią której jest Endemol Shine Polska. 

Nie wskazano na razie, kto przejmie obowiązki Ryszarda Sibilskiego. Dyrektor operacyjną firmy jest obecnie Dorota Borek.

Endemol Shine Polska bez Ryszarda Sibilskiego  
   
- Kierowanie Endemol Shine Polska przez prawie 18 lat było absolutną przyjemnością, ale teraz nadszedł czas, aby pójść dalej i spróbować swoich sił w czymś nowym. Pozostawiam po sobie silny biznes, którego podstawą jest talent i kreatywność. Zawsze odgrywaliśmy kluczową rolę w kształtowaniu kulturowego ducha czasu, jako dom genialnych marek i ich sukcesów - z tego jestem dumny. Nie mogę się doczekać, by podzielić się informacją, co dalej - komentuje w oświadczeniu Ryszard Sibilski.

Menadżer związany był z Endemolem od 2006 roku. W swojej karierze zawodowej był częścią zespołu, który uruchamiał telewizję TVN w 1998 roku. W latach 2002-2006 zasiadał z kolei w radzie nadzorczej ITI Group, ówczesnego właściciela stacji.

W sierpniu br. z polskiego oddziału Endemola odeszły Małgorzata Oleś, head of non-scripted i Marta Fabrykiewicz, szefowa produkcji.

Endemol Shine Poland to oddział jednego z największych na świecie producentów telewizyjnych - koncernu Banijay Group, który sfinalizował przejęcie Endemol Shine Group w połowie 2020 roku, zapłacił za firmę ok. 2,2 mld dolarów.

Firma jest producentem takich formatów jak “Twoja twarz brzmi znajomo” i “Temptation Island Polska” (oba dla Polsatu), “Tak to leciało” i „Postaw na milion” (oba dla TVP)  oraz “MasterChef”, “MasterChef Nastolatki” i “Lego Masters” - na zlecenie TVN. W przeszłości produkowała też takie programy jak “Fort Boyard”, “The Wall. Wygraj marzenia”, "Big Brother", “Śpiewajmy razem. All Together Now” czy "The Brain. Genialny Umysł”. W jej portfolio są też seriale - dla TVP wyprodukowała m.in. ”Stulecie Winnych" i “Dewajtis”.