SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ryszarrd Machoj dołącza do zarządu Lidl Polska

Ryszard Machoj po 16 latach pracy został powołany na członka zarządu Lidl Polska. Wspólnie z Maciejem Tylkowskim i Januszem Włodarczykiem będzie odpowiadał za obszar sprzedaży.

Ryszard Machoj, nowy członek zarządu Lidl Polska (fot. Lidl)Article

Lidl Polska poszerza dotychczasowy zarząd o nowego członka w związku z roll-outem projektu dotyczącego automatyzacji zamówień dla innych spółek narodowych Lidla przez Macieja Tylkowskiego. 

Ryszard Machoj dołączył do niego jako nowy członek i będzie obok Macieja Tylkowskiego i Janusza Włodarczyka odpowiadał za obszar sprzedaży.

Przypomnijmy, że od marca br. nowym prezesem spółki jest Włodzimierz Wlaźlak, pełniący wcześniej funkcję członka zarządu. Zastąpił na stanowisku Maksymiliana Branieckiego.

- Lidl Polska nastawiony jest na innowacje oraz stałe udoskonalanie procesów sprzedażowych w trosce o jak najlepsze odpowiadanie na wyzwania rynku i potrzeby klientów. Firma od wielu lat promuje rozwój kompetencji własnej kadry oraz system awansów wewnętrznych - czytamy w komunikacie.

Ryszard Machoj z Lidl Polska związany jest od 16 lat. Pracował m.in. w spółkach regionalnych firmy w Strykowie, Pruszczu Gdańskim oraz Jankowicach, a także w strukturach międzynarodowych firmy. W latach 2017-2020 był dyrektorem ds. sprzedaży. Odpowiadał za wprowadzenie wielu sprzedażowych projektów m. in „kupuje nie marnuje” – system przecen mający na celu niemarnowanie żywności  czy wprowadzanie kas samoobsługowych.

Maciej Tylkowski z Lidl Polska związany jest od 20 lat (na zdjęciu niżej). Ma wieloletnie doświadczenie w strukturach sprzedaży zarówno w Lidl Polska, jak i w Lidl Niemcy (kierował zespołami odpowiedzialnymi za sklepy na terenie Saksonii i Turyngii) oraz na arenie międzynarodowej. Od czternastu lat jest członkiem zarządu Lidl Polska. Wprowadził i współtworzył wiele projektów m.in. system automatycznych zamówień towaru, który skutkuje optymalizacją i przeciwdziała marnowaniu żywności oraz aplikację motywacyjną dla pracowników opartą na grywalizacji. Aktualnie lideruje także w projekcie przekazywania doświadczeń związanych z automatyzacją zamówień dla innych spółek narodowych Lidla.

Janusz Włodarczyk w Lidlu pracuje od 17 lat. Pracował w strukturach sprzedaży spółki, a także w strukturach międzynarodowych firmy. Członkiem zarządu jest od sześciu lat. Odpowiada za kierowanie sześcioma spółkami regionalnymi. Wdrożył wiele nowatorskich projektów m. in. związanych z organizacją sprzedaży oraz odpowiadał za wprowadzenie na polski rynek aplikacji Lidl Plus. Lidl Plus jest bezpłatną aplikacją, która umożliwia zarządzanie domowym budżetem, gwarantuje dodatkowe, głębokie rabaty, jak również umożliwia jednoczesną płatność mobilną.


Lidl Polska ma nieco ponad 700 sklepów. W roku rozliczeniowym od marca 2018 do lutego ub.r. spółka osiągnęła wzrost wpływów sprzedażowych o 14,2 proc. do 18,32 mln zł oraz 901,1 mln zł zysku netto (wobec 708,2 mln zł rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ryszarrd Machoj dołącza do zarządu Lidl Polska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Urzędnik
Wprowadzenie kas samoobsługowych w LIDL w Polsce to porażka. Przyzna to każdy kto choć raz próbował ją obsłużyć. Ciągle błędy i zacinanie się. Nie umywa się to do takich kas w Kauflandzie i Carrefourze. Więc nie wiem jak kogoś odpowiedzialnego za taki projekt można awansować.
odpowiedź