SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rząd przyjął projekt polityki prorodzinnej za 17,3 mld zł

Rząd przyjął projekt polityki prorodzinnej na lata 2008-2014, którego łączne koszty szacowane są na 17,3 mld zł.

Poinformował premier Jarosław Kaczyński wraz z wiceminister pracy i polityki społecznej Joanną Kluzik-Rostkowską na czwartkowej konferencji prasowej.

Projekt zakłada m.in. szereg zwolnień podatkowych dla rodzin posiadających dzieci, których łączny koszt roczny budżetu kształtuje się na poziomie 620 mln zł.

Ponadto program proponuje również podniesienie docelowo w 2011 roku do kwoty przeciętnego wynagrodzenia podstawy naliczania składek emerytalnych i rentowych opłacanych przez budżet państwa za osoby pozostające na urlopach wychowawczych. W okresie przejściowym, od 2008 do 2010 roku, podstawą wymiaru będzie minimalne wynagrodzenie. Koszt tej propozycji to 74 mln zł w 2008 roku, o 6 i 7 mln zł więcej (przyrost roczny) w kolejnych latach i o 286 mln zł - w roku 2011.

W projekcie zawarte zostały również propozycje wydłużenia urlopów macierzyńskich docelowo do 26 tygodni, a także uelastycznienie rynku pracy poprzez uchwalenie ustawy o telepracy.

W założeniach projektu zawarto też rozszerzenie świadczeń medycznych dla kobiet w ciąży i małych dzieci, a także wydłużenie czasu pracy przedszkoli do godz. 18:00.

Z wcześniejszych wypowiedzi wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej wynika, że sfinansowanie programu polityki prorodzinnej zostanie zrealizowane głównie w wyniku wysokiego wzrostu gospodarczego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rząd przyjął projekt polityki prorodzinnej za 17,3 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl