SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktywista LGBT zarzuca rzecznikowi MSZ hipokryzję dot. homoseksualizmu. Wiceminister: ataki z nienawiści i nietolerancji

Aktywista ruchów LGBT Bartosz Staszewski stwierdził, że jeśli nowy rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina jest homoseksualistą, to „oczywiście należy o tym mówić i to wyśmiewać”. Za tę tezę skrytykowało go wielu dziennikarzy i polityków. - MSZ_RP zapewni swojemu rzecznikowi wszelkie wsparcie i będzie bronić go przed atakami naruszającymi jego prywatność - zapewnił wiceszef resortu Paweł Jabłoński. - Miejmy nadzieje, że @LukaszJasina zachowa resztki twarzy i zrezygnuje z funkcji rzecznika już w poniedziałek - dodał Staszewski.

Bartosz Staszewski, fot. screen z TVN24Article

W środę poinformowano, że dr Łukasz Jasina, poprzednio analityk i ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, został nowym rzecznikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

- O kurde. Jasina jest nieukrywającym swojej orientacji gejem - skomentował w czwartek na Twitterze pisarz i publicysta Ziemowit Szczerek. - Gej rzecznikiem homofobicznego rządu PiS? Nowe, nie znałem - dodał Bartosz Staszewski, aktywista LGBT.

Bartosz Staszewski zarzuca nowemu rzecznikowi MSZ hipokryzję

- Jeżeli Łukasz Jasina, nowszy rzecznik MSZ rzeczywiście jest gejem, to oczywiście należy o tym mówić i to wyśmiewać.  Ten rząd walczy z osobami LGBT, tworzy strefy wolne od LGBT. To taka sama hipokryzja jak posłanka która po cichu usuwa ciąże i publicznie potępia aborcje. Komedia - stwierdził Staszewski w kolejnym wpisie.

Jego wpisy skrytykowało wielu dziennikarzy aktywnych na Twitterze. - Kiedy sprowadzasz człowieka do orientacji… - stwierdziła Kataryna, felietonistka „Plusa Minusa”. - Kiedy twój rząd tworzy strefy wolne od LGBT a jego propaganda na bieżąco przedstawia twoją orientację jako zagrożenie dla rodzin to tak, jest to tematem. Jest tez hipokryzją współpraca z takim rządem. Podobnie jak bycie za aborcją i jej zakazywanie innym - odpowiedział jej Staszewski.

- Do tylu ważnych kwestii z tweeta @BartStaszewski należy się odnieść, że mam nadzieję żadnej nie pominąć:1) porównanie z posłanką jest erystycznie chwytliwe, ale błędne; nie przypominam sobie, żeby pan Jasina był zaangażowanym aktywistą LGBT, więc gdzie niby ta jego hipokryzja - zauważył Łukasz Rogojsz z Gazeta.pl. - 2) nie każdy gej/lesbijka muszą "je*** PiS", być na wojnie z rządem (tak, homofobicznym, bez dwóch zdań), a ze swojej orientacji seksualnej czynić sprawę publiczną/polityczną; nie muszą też być aktywistami LGBT; dla wielu osób seksualność to ich pryw. sprawa - ani atut, ani wada - dodał.

- 3) o tym, że pan Jasina jest (?) gejem dowiedziałem się z cytowanego tweeta, więc jeśli nie była to powszechna wiedza, to wyoutowanie kogoś wbrew jego woli dla celów politycznych, zwłaszcza przez innego geja, uważam za zagranie bardzo niskich lotów. 4) pan Staszewski w ogóle nie odnosi się do kwalifikacji i doświadczenia p. Jasiny na stanowisko rzecznika MSZ; jak ktoś jest gejem/lesbijką, to na użytek polityki jest często przez środowisko LGBT redukowany wyłącznie/głównie do bycia gejem/lesbijką; mało to postępowe, mało fair - analizował Rogojsz.

- 5) ten tweet to kolejna odsłona świętej lewicowej wojny o ideologiczną czystość lewicy, która tak wielu ludzi od polskiej lewicy odrzuca; dziwne jest również zawarte między wierszami założenie, że pan Jasina jako gej powinien z automatu utożsamiać się z lewicowymi postulatami - ocenił.

- Cynik @BartStaszewski pisze, że „jeżeli ktoś jest gejem, to należy o tym mówić i to wyśmiewać”. W ten sposób chce narzucić opresyjny „standard”: jesteś homoseksualistą, to Twoim obowiązkiem jest wspieranie ideologii LGBT - a jak nie, to Cię ruch LGBT brutalnie „ukarze” #outing - napisał Samuel Pereira z TVP.info. - Ideologia LGBT nie istnieje ale są za to hipokryci i oportuniści, którzy za garść srebrników będą szczekać jak im PiS zagra. Ewentualnie propagandziści tacy jak pan, którzy w aparacie propagandy pracują z pasji (i pieniędzy). Panie redaktorze, ile pan dostał z 2 mld zł dla TVP? - polemizował z nim Staszewski.

- Właśnie przeczytałem, że jeden pan, który rzekomo walczy o prawa społeczności LGBT, ujawnił, że inny pan jest gejem - wbrew jego woli. Powodem ma być to, że ten drugi pracuje dla rządu. Może mi ktoś wytłumaczyć o co tu chodzi? Bo czuję, że nawet gif z Travoltą z PF wysiada - skomentował Klaudiusz Slezak z Radia Nowy Świat. - Wyrazy solidarności z @LukaszJasina, który padł ofiarą homofobicznego hejtu ze strony obozu rzekomo walczącego z homofobią - stwierdził Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”.

- Pan rzecznik swojej orientacji nie ukrywa wiec @KlaudiuszSlezak oraz @MSzuldrzynski powtarzają jedynie pisowska propagandę dnia. Sami sobie panowie wystawiacie świadectwo - odpowiedział Bartosz Staszewski.

- Atak na @LukaszJasina jest tak głupi, że szkoda słów. Niestety ponieważ krzywdzi człowieka - wymaga reakcji. Trudno zrozumieć motywację osób, które podnoszą kwestię orientacji przy obejmowaniu jakiegokolwiek stanowiska. Nawet w tej administracji. To absurd i realna homofobia - oceniła Anna Kalczyńska.

Wiceminister: motywowane nienawiścią i nietolerancją ataki na Jasinę

Do wpisów Szczerka i Staszewskiego w sobotę po południu odniósł się Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych. - Pan @LukaszJasina został zatrudniony w MSZ, bo ma do tego świetne kwalifikacje - zapewnił.

- Motywowane nienawiścią i nietolerancją ataki na niego oceniamy bardzo negatywnie. @MSZ_RP zapewni swojemu rzecznikowi wszelkie wsparcie i będzie bronić go przed atakami naruszającymi jego prywatność - zapowiedział Jabłoński.

- Miejmy nadzieje, że @LukaszJasina zachowa resztki twarzy i zrezygnuje z funkcji rzecznika już w poniedziałek. Trzymam za niego kciuki - skomentował to Bartosz Staszewski.

Kim jest Łukasz Jasina?

Przez ostatnie pięć lat Łukasz Jasina pracował w Polskim Instytcie Spraw Międzynarodowych.

Jasina jest historykiem, filmoznawcą i publicystą. Pełnił funkcję m.in. szefa Działu Wschodniego "Kultury Liberalnej" i działu współpracy zagranicznej Muzeum Historii Polski. Jest również sekretarzem redakcji Polskiego Przeglądu Dyplomatycznego. Jest doktorem nauk humanistycznych - doktoryzował się w Instytucie Sztuki PAN.

Wakat rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych pozostawał wolny od września ubiegłego roku po tym, jak z funkcji zrezygnowała Monika Szatyńska-Luft, która pełniła ją przez pół roku.

Dołącz do dyskusji: Aktywista LGBT zarzuca rzecznikowi MSZ hipokryzję dot. homoseksualizmu. Wiceminister: ataki z nienawiści i nietolerancji

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JANINA
NAZYWANIE SAMUELA PEREIRĘ REDAKTOREM TO NADUŻYCIE.NAWET SPORE NADUŻYCIE.TAM NIE MA ŻADNYCH REDAKTORÓW.
odpowiedź
User
Uncle Bob
To dowód że ten cały Bart Staszewski nie jest żadnym aktywistą. Jest zwykłym osiedlowym dresem przebranym za "obrońcę praw mniejszości"
odpowiedź
User
DOROTA
JA SIĘ DZIWIĘ ,ŻE W XXI WIEKU W POLSCE NIEKTÓRZY LUDZIE WYGADUJĄ RÓŻNE BZDURY NA TEMAT LGBT.PRZECIEŻ TO SĄ LUDZIE TACY SAMI JAK TY I JA. NIKOMU NIE ROBIĄ KRZYWDY ,WIĘC W CZYM PROBLEM.JA ŻADNYCH PROBLEMÓW NIE WIDZĘ , A TO ŻE PREZYDENT POWIEDZIAŁ ,ŻE LGBT TO NIE LUDZIE A IDEOLOGIA TO MOIM ZDANIEM JEST TO SKANDAL.NIGDY NIE POWINNY PAŚĆ TAKIE SŁOWA.LEPIEJ JUŻ PRZEGRAĆ Z HONOREM ,NIŻ WYGRAĆ STOSUJĄC TAKĄ RETORYKĘ.
odpowiedź