SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rzecznik rządu Piotr Müller na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem

Rzecznik rządu Piotr Müller udał się na dobrowolną kwarantannę po tym, jak okazało się, że miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Przekazał tę informację w czwartek na antenie telewizji wPolsce.pl.

Piotr Müller, fot. gov.plArticle

Piotr Müller sam zdecydował o tym, że uda się na odosobnienie, ale - jak przekazał - stan jego zdrowia i samopoczucie są dobre. - Dziś lub jutro powinienem otrzymać formalną decyzję o skierowaniu na kwarantannę - powiedział serwisowi Polsatnews.pl. Poinformował też przy okazji, że szef rządu ma w czwartek ogłosić decyzje o dodatkowych obostrzeniach.

Na ponowną kwarantannę nie uda się za to premier Mateusz Morawiecki. Trafił na nią w ubiegłym tygodniu, gdy okazało się, że i on miał kontakt z osobą chorą. W niedzielę 18 października szef rządu zakończył odosobnienie, gdy otrzymał negatywne testy na Covid-19. Natomiast na kwarantannie od kilku dni jest wicepremier Jarosław Kaczyński.

Kilka dni temu o tym, że choruje na koronawirusa poinformowała dziennikarka „Przeglądu Sportowego”, Iza Koprowiak. Opisała w mediach społecznościowych swoje zmagania z chorobą. W połowie października natomiast o pozytywnych testach na koronawirusa poinformowali też Zygmunt Solorz i szef sportu w Polsacie Marian Kmita.  Wirusem zakaziła się też Dorota Gardias i dziennikarka Telewizji Republika - Ilona Januszewska.

Od kilku dni codziennie wykrywanych jest ok. 10 tys. osób zakażonych koronawirusem, w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie 12,1 tys. zdiagnozowanych zakażeń.

Piotr Müller rzecznikiem rządu od półtora roku

Piotr rzecznikiem rządu Mateusza Morawieckiego został na początku czerwca ub.r., po tym jak pełniąca poprzednio tę funkcję Joanna Kopcińska została wybrana do Parlamentu Europejskiego.

Müller od wiosny 2017 roku pracuje w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Najpierw był dyrektorem biura ministra Jarosława Gowina, był też w składzie zespołu legislacyjnego przygotowującego projekt ustawy reformującej system nauki i szkolnictwa wyższego. W styczniu ub.r. został powołany na stanowisko wiceministra, odpowiada m.in. za koordynację zadań związanych z działem administracji rządowej szkolnictwo wyższe, w tym nadzór nad uczelniami oraz pracami legislacyjnymi. We wrześniu ub.r. został natomiast przewodniczącym zespołu ds. wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

Pod koniec grudnia ub.r. Piotr Müller objął mandat poselski po śmierci posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej i zrezygnowaniu z tego mandatu przez Piotra Karczewskiego. W styczniu 2018 roku został powołany na sekretarza stanu w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego.

Müller też startował w br. w wyborach do europarlamentu - uzyskał 10,6 tys. głosów w okręgu pomorskim. Od dekady jest członkiem PiS, w 2011 i 2015 roku bez powodzenia startował z listy tej partii w wyborach do Sejmu. Natomiast jesienią ub.r. został wybrany na posła, otrzymał 26,9 tys. głosów.

W 2016 roku Piotr Müller ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych. W czasie studiów był m.in. przewodniczącym Parlamentu Studentów RP i członkiem Senatu Uniwersytetu Warszawskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzecznik rządu Piotr Müller na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl