SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rzeczpospolita” stawia na podcasty. Prowadzą Kolanko, Chrabota, Szymanek, Kowalska, Szczepłek i Żukowski

„Rzeczpospolita” (Gremi Media) zainaugurowała cykle podcastów „Rzeczpospolita Rozmowy” i „Rzeczpospolita Audycje”. Trafiać tam będą wywiady z politykami, ludźmi biznesu, sportu, lekarzami i prawnikami. Na potrzeby podcastów dziennik uruchomił multimedialne studio.

Michał Kolanko w nowym studiu "Rzeczpospolitej"Article

Kanał „Rzeczpospolita Audycje” wystartował w poniedziałek 9 grudnia. Dostępnych tam będzie docelowo pięć autorskich formatów, przygotowanych i prowadzonych przez dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Każda z audycji publikowana jest raz w tygodniu w każdy poniedziałek, wtorek, środę czwartek i piątek o godz. 12.00 i trwa około 30 minut.

W poniedziałki Michał Kolanko zaprasza słuchaczy do rozmowy ze swoim gościem w politycznym programie „Game Changer”, we wtorki - Cezary Szymanek w programie „Wywiad z Prezesem” rozmawia z właścicielami firm, prezesami i menedżerami m.in. o ich recepcie na sukces w biznesie i o tym, co robią w czasie wolnym. Środy należą do Bogusława Chraboty, który prowadzi cykl „Świat w skali makro”, gdzie z gośćmi rozmawia na temat zmieniającego się świata oraz procesów geopolitycznych i gospodarczych.

 

W czwartkowej audycji „Doktor Internet i Pani Rozum” w rozmowie Karolina Kowalska rozprawiać się będzie z mitami, krążącymi w internecie na temat zdrowia zaś w każdy piątek Stefan Szczepłek i Mirosław Żukowski zaproszą słuchaczy do spotkania z osobistościami sportu i nowo odkrytymi talentami w audycji „Sportowi Panowie Dwaj”.

Od kilku tygodni działa też inny kanał - „Rzeczpospolita Rozmowy”. Trafiają tam trzy razy dziennie (od poniedziałku do piątku) 15-minutowe podcasty, zrealizowane na podstawie prowadzonych na żywo rozmów w telewizyjnym studiu „Rzeczpospolitej”. Gotowe do odsłuchania materiały pojawiają się już w ciągu kilkunastu minut od zakończenia rozmowy na żywo. Wywiady podzielone są na trzy kategorie tematyczne: polityka, biznes i prawo. Archiwum audio zawiera teraz ponad sto rozmów, przeprowadzonych przez dziennikarzy i publicystów „Rzeczpospolitej”.

 

- Uruchomienie podcastów to kolejny krok w kierunku transformacji cyfrowej naszego wydawnictwa i naturalny efekt rosnącej popularności tej formy komunikacji na całym świecie. Siłą podcastów jest możliwość słuchania w każdych warunkach - w samochodzie, na rowerze, w autobusie, tramwaju, czy podczas spaceru lub biegania. My chcemy umożliwić Czytelnikom „Rzeczpospolitej”, którzy nie zawsze mają czas zasiąść przed komputerem i obejrzeć rozmowę, by mogli na spokojnie jej wysłuchać. W redakcji pracują dziennikarze z dużym doświadczeniem radiowym, posiadamy też odpowiednie zaplecze technologiczne, by realizować audycje - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media.

- Od teraz można być już nie tylko czytelnikiem lub widzem „Rzeczpospolitej”, ale także jej słuchaczem. Dodajemy kolejne kanały komunikacji z czytelnikami, by umożliwić im szersze spojrzenie na wiele tematów i dziedzin - dodaje Cezary Szymanek, redaktor naczelny serwisu rp.pl.

Podcastów można słuchać także na stronie rp.pl oraz poprzez serwisy Spotify, Apple Podcasts, Soundcloud, Stitcher oraz Cast na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych z systemami iOS i Android.

We wrześniu br. „Rzeczpospolita" uruchomiła serwis dla małych i  średnich przedsiębiorców Firma.rp.pl. Natomiast w listopadzie br. ruszył life style’owy magazyn Sukces.rp.pl.

Z danych Gemius/PBI wynika, że w październiku br. w serwisie Rp.pl 4,61 mln internautów wykonało 21,99 mln odsłon i spędziło przeciętnie po 2 minuty i 58 sekund, a w witrynie wydawanego przez tę samą firmę „Parkietu” 210,8 tys. odwiedzających wygenerowało 1,51 mln odsłon oraz 6 minut i 3 sekundy średniego czasu korzystania.

 

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” stawia na podcasty. Prowadzą Kolanko, Chrabota, Szymanek, Kowalska, Szczepłek i Żukowski

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dh
Gamechanger prawie jak kawiarnia Jakiego.
odpowiedź
User
opinia
Niezbyt sympatyczny ten Michał Kolanko. I czasami niegrzeczny. Pomijając merytorykę.
odpowiedź