SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Rzeczpospolita” najczęściej cytowana, Wirtualnemedia.pl przed TVN24.pl i Gazeta.pl

We wrześniu br. najczęściej cytowanym polskim medium była „Rzeczpospolita”. Wśród serwisów internetowych liderem był wp.pl, a w czołówce tej kategorii znalazł się portal Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

„Rzeczpospolita” najczęściej cytowana, Wirtualnemedia.pl przed TVN24.pl i Gazeta.pl

W rankingu najczęściej cytowanych mediów we wrześniu br. na fotelu lidera znalazła się "Rzeczpospolita", wyprzedzając "Gazetę Wyborczą" oraz Radio ZET. Na kolejnych miejscach uplasowały się stacja RMF FM oraz telewizja TVN24.

W Top 15 zestawienia znalazło się w sumie 7 tytułów prasowych, po 3 stacje telewizyjne i radiowe oraz 2 serwisy internetowe.

We wrześniu największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuł wywiad szefa MON Antoniego Macierewicza, w którym zapowiedział m.in. odtajnienie nieznanych dotąd nagrań z katastrofy smoleńskiej. Poza tym często poruszano tematy związane z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie oraz rezygnacją Bartłomieja Misiewicza z funkcji rzecznika MON i członka rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Szeroko komentowano także protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.

Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników pierwsze miejsce zajął "Newsweek", a miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, był "Forbes".Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVP Info, a na trzeciej - TVN.

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie Radia ZET, a na kolejnych miejscach znalazły się RMF FM i PR1.

Wśród najczęściej cytowanych portali na pierwszym miejscu sklasyfikowano wp.pl, za którym uplasowały się serwisy wpolityce.pl i Onet.pl. Na informacje z portalu Wirtualnemedia.pl powoływano się 45 razy.

Najczęściej przywoływanym medium ekonomicznym był "Dziennik Gazeta Prawna", wyprzedzając "Puls Biznesu" oraz "Forbes".

Z kolei najczęściej cytowanym medium regionalnym we wrześniu br. było Radio Kraków. Na drugim miejscu znalazło się Radio Szczecin, a na trzecim - "Gazeta Wrocławska".

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 5584 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-30 września 2016 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z innych mediów 5621 razy (3146 razy w prasie, 1832 w telewizji i 643 w radio). Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN Turbo, TVN Meteo, Polsat, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio ZET, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” najczęściej cytowana, Wirtualnemedia.pl przed TVN24.pl i Gazeta.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl