SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rzeczpospolita” najczęściej cytowana. Wirtualnemedia.pl w pierwszej piętnastce mediów w Polsce

Dziennik „Rzeczpospolita” zajął pierwszą pozycję rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów Instytutu Monitorowania Mediów. Na podium znalazły się także TVN24 i Wirtualna Polska. Wirtualnemedia.pl kolejny raz zakwalifikowały się do rankingu TOP15.

Siedziba "Rzeczpospolitej" i "Parkietu"Article

W czerwcu na informacje „Rzeczpospolitej” inne media powoływały się 3 tys. razy. Szczególnie często cytowano opublikowany na łamach gazety wywiad Jacka Nizinkiewicza z Lechem Wałęsą. Tytuł awansował o dwie pozycje względem majowego rankingu.

Na informacje TVN24 inne redakcje powoływały się prawie 2,9 tys. razy (tam Maciej Knapik jako pierwszy informował o analizie Najwyższej Izby Kontroli dotyczącej programu „willa plus”), a na Wirtualnej Polski – 2,8 tys. (Bianka Mikołajewska pisała o przychodach ze spółek Skarbu Państwa osób związanych z władzą), dzięki czemu portal awansował o cztery miejsca.

Do rankingu ogólnego TOP15 kolejny raz zakwalifikowały się Wirtualnemedia.pl z wynikiem 675 cytowań. Zajęliśmy 15. pozycję.

„Rzeczpospolita” liderem prasy

„Rzeczpospolita” rzecz jasna pozostaje liderem segmentu tytułów prasowych rankingu IMM. Na kolejnej pozycji znalazła się „Gazeta Wyborcza” z 2,3 tys. wzmianek. Podium zamyka „Super Express”, w czerwcu cytowany 1,4 tys. razy.

Najczęściej cytowanym czasopismem wśród tygodników i dwutygodników w czerwcu był „Wprost” (481 powołań), na kolejnych miejscach znalazły się „Viva!” (298) i „Do Rzeczy” (287).

Wśród miesięczników i dwumiesięczników prym wiódł „Forbes” (244 wzmianki), za którym uplasowały się „Perspektywy” (187) i „Twój Styl” (137).

Wirtualnemedia.pl na czwartym miejscu mediów internetowych

Wirtualna Polska powróciła na pierwsze miejsce rankingu portali internetowych IMM. Miejsca na podium zajęły jeszcze Interia.pl (awans o jedną pozycję z 1,8 tys. wzmianek) i Onet.pl (1,7 tys.). Wirtualnemedia.pl kolejny miesiąc zajmują czwarte miejsce tego zestawienia.

Najczęściej cytowanym medium o tematyce zdrowotnej był Medonet (141 wzmianek). Kolejne pozycje zajęły Rynek Zdrowia (133) i Puls Medycyny (104).

Najczęściej cytowanymi internetowymi mediami ekonomicznymi i biznesowymi były Money.pl (494 wzmianki), Businessinsider.com.pl (321) i Bankier.pl (176).

Wśród tytułów prasowych z segmentu ekonomicznego i biznesowego za „Rzeczpospolitą” znalazły się „Dziennik Gazeta Prawna” (591 wzmianek) i „Forbes”.

Jeśli chodzi o stacje telewizyjne, w czerwcu media najchętniej powoływały się na doniesienia TVN24, TVP Info (1,9 tys. wzmianek) i Polsat News (prawie 1,9 tys.).

Wśród stacji radiowych na pierwszym miejscu znalazł się zwycięzca rankingu ogólnego z maja RMF FM (2,5 tys. cytowań), a za nim Radio Zet (2,3 tys.) i Program III Polskiego Radia (410), w którym wiceminister Jacek Sasin poinformował o swojej rezygnacji ze stanowiska.

Najczęściej cytowanym medium regionalnym była „Gazeta Wrocławska” (97 cytowań), która informowała o wiceprezydencie Wrocławia Sebastianie Lorencu proszącym Niemców o wiarę w polską demokrację. Kolejne pozycję zajęły „Gazeta Krakowska” (77) i Radio Kielce (76).

Agora na czele wydawnictw

Najbardziej opiniotwórczym wydawnictwem w Polsce w czerwcu była Agora (awans o jedną pozycję). Jej brane pod uwagę w badaniu redakcje („Gazeta Wyborcza”, Radio Zet, TOK FM, Radio Plus, Gazeta.pl, Plotek.pl i Sport.pl) były łącznie cytowane 6,25 tys. razy.

Dalej znalazł się Ringier Axel Springer Polska. Na informacje badanych tytułów wydawcy (Business Insider, „Fakt”, „Forbes”, „Newsweek”, Noizz, Onet, Plejada i „Przegląd Sportowy” inne redakcje powoływały się 4,85 tys. razy.

Podium zamyka Cyfrowy Polsat (4,55 tys.) reprezentowany przez Polsat, Polsat News, Polsat Sport, Interię, Pomponik i TV4.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 42 303 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1–30 czerwca 2023 roku.

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” najczęściej cytowana. Wirtualnemedia.pl w pierwszej piętnastce mediów w Polsce

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oesu
W pierwszej piętnastce, buhahahahah,
Zawsze to inaczej brzmi, niz „na szarym koncu”
odpowiedź
User
olo
Zawsze największa głupota jest najpopularniejsza. Gazeta dla ludu.
odpowiedź
User
Klikacz
To onecik wciąż spada. Axel ma problemy. Fakt i Newsweek coraz gorzej, internet platny okaxał się zabójczym pomysłem. I jest efekt.
odpowiedź