SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rzeczpospolita” udostępniła subskrypcje serwisu rp.pl dla uczniów liceum


„Rzeczpospolita” (Gremi Media) rozpoczęła współpracę z warszawskim Liceum Artes Liberales, w ramach której wszyscy uczniowie i uczennice oraz kadra nauczycielska otrzymają dostęp do serwisu rp.pl w ramach subskrypcji.

fot. Gremi Mediafot. Gremi Media

Ta inicjatywa jest częścią konsekwentnego rozwoju i promocji rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji. Dając uczniom dostęp do profesjonalnego dziennikarstwa, komentarzy  i opinii, kształcimy społeczeństwo obywatelskie i pomagamy zrozumieć otaczający świat - podano w komunikacie.

W zalewie powierzchownych, czasem fałszywych treści bardzo ważne jest to, żeby młodzież potrafiła odróżnić dobre źródła informacji i analiz. „Rzeczpospolita” i rp.pl to najlepsze źródło. Dlatego specjalnie dla szkół i nauczycieli przygotowaliśmy ten program – mówi Maciej Maciejowski, prezes Gremi Media SA.

- Jednym z flagowych projektów Liceum Artes Liberales jest autorski przedmiot współczesność, w ramach którego dyskutujemy na tematy inspirowane bieżącymi wydarzeniami w Polsce i na świecie, co tydzień goszcząc w szkole zaproszonych ekspertów. Spotkania nagrywamy i publikujemy na naszym kanale tak, aby mogły z nich korzystać także inne szkoły! W ramach przygotowań do tych dyskusji stale poszukujemy materiałów informacyjnych na aktualne tematy, starając się, by były jak najbardziej rzetelne i różnorodne, a naszą młodzież uczymy korzystania z nich. Dlatego bardzo dziękujemy Gremi Media za dołączenie nas do grona subskrybentów „Rzeczpospolitej”, bo codzienne korzystanie z treści zamieszczanych na rp.pl wspiera proces budowania ciekawości świata! Zaczynamy już dziś! – mówi Maja Olszewska, dyrektorka ds. oferty edukacyjnej LAL. 

“Rzeczpospolita” zaprasza też inne licea do podobnej wpsółpracy. 

W ub.r. grupa kapitałowa Gremi Media, wydająca m.in. dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet” zwiększyła przychody sprzedażowe o 1,5 proc. do 98,86 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 6,03 do 4,88 mln zł. 

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” udostępniła subskrypcje serwisu rp.pl dla uczniów liceum


5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Nikt rozsądny wykształcony nie czyta rzepy, więc próbują wcisnąć nastolatkom. Mam przeczucie, że nic z tego nie wyjdzie.
odpowiedź
User
Julka
Ile kosztuje taka subskrypcja?
odpowiedź
User
Lew
A kto za to płaci?
odpowiedź