SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Rzeczpospolitej” wydłużył spłatę kredytu o dwa lata

Spółka Gremi Media, wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, w ramach aneksu do umowy kredytowej przesunął o dwa lata termin spłaty kredytu obrotowego i gwarancji bankowych. Kredytujący firmę ING Bank Śląski zrezygnował z niektórych zabezpieczeń spłaty kredytu.

Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi MediaArticle

Na mocy aneksu ostateczny termin spłaty kredytu obrotowego udzielonego Gremi Media przez ING Bank Śląski przesunięto z 6 lipca br. na 6 lipca 2023 roku, a gwarancji bankowych - z 5 lipca 2022 roku na 2 lipca 2024 roku. Limit kredytowy ustalono na 11,3 mln zł.

Ponadto bank zrezygnował z części ustanowionych wcześniej zabezpieczeń, m.in. zastawów rejestrowych na zbiorach aktywów obejmujących w szczególności prawa i wierzytelności związane ze znakami towarowymi należącymi Gremi Media, posiadanymi przez firmę akcjami E-Kiosku i poręczenia cywilnego przez E-Kiosk. Natomiast pozostałe zabezpieczenia zostały odnowione.

Gremi Media w komunikacie giełdowym podkreśliło, że na mocy aneksu warunki umowy kredytowej zmieniono na korzystniejsze dla firmy.

Gremi Media wystawione na sprzedaż

Pod koniec marca br. należące do Grzegorza Hajdarowicza KCI poinformowało, że zaczyna przegląd opcji strategicznych dotyczący posiadanego większościowego pakietu akcji Gremi Media. Zaczęło współpracę z firmą doradczą Deloitte Advisory, która będzie odpowiadać za „przeprowadzenie potencjalnej transakcji w drodze otwartego procesu pozyskania od zainteresowanych inwestorów ofert nabycia akcji”.

Eksperci z branży wydawniczej komentowali dla Wrtualnemedia.pl, że Gremi Media może być atrakcyjna spółką dla innych wydawców z segmentu biznesowego i spółek powiązanych z obecną władzą. Ponadto od paru lat dyskutowano o konsolidacji wśród trzech gazet gospodarczych.

Pod koniec maja KCI w ramach skorygowanej strategii na lata 2019-2030 zapowiedziało inwestycje w projekty nieruchomościowe i kompleks Alvernia Planet, natomiast o Gremi Media wspomniało tylko zdawkowo, wśród projektów, w których chce być mniejszościowym inwestorem.

W pierwszym kwartale br. grupa Gremi Media zanotowała spadek przychodów o 7,3 proc. do 21,82 mln zł i zysku netto z 3,54 do 2,03 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Rzeczpospolitej” wydłużył spłatę kredytu o dwa lata

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
znak zapytania
Skoro jest tak dobrze z kasą, to po co wydłużać? Chyba, że nie jest :)? Cyrk?
odpowiedź