SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

S&P podtrzymał rating Polski na poziomie A-. Perspektywa stabilna

Standard & Poor's Ratings Services podtrzymał długoterminowy rating Polski dla długu w walutach obcych na poziomie A- i krótkoterminowy A-2 wraz z ich stabilną perspektywą, podała agencja w komunikacie. S&P podtrzymał też długo- i krótkoterminowy rating dla zadłużenia w walucie krajowej, na poziomie odpowiednio: A i A-1.

S&P podtrzymał rating Polski na poziomie A-. Perspektywa stabilna

"Wsparciem dla ratingów Polski jest, w naszej ocenie, zaangażowanie kraju w trwająca konsolidację fiskalną i jego elastyczność monetarna, wraz z płynnym kursem złotego, który pozwala odpornej polskiej gospodarce dostosowywać się do szoków zewnętrznych" - głosi komunikat.

Według agencji, ograniczeniem dla ratingów jest "stosunkowo wysoki" poziom długu publicznego, niski (w ujęciu porównawczym) poziom PKB na osobę oraz duże potrzeby w zakresie finansowania zewnętrznego.

Już w maju br. dyrektor zarządzający S&P Moritz Kraemer mówił, że Polski rating znajdujący się obecnie na poziomie A- z perspektywą stabilną pozostanie niezmieniony w średnim terminie. W jego ocenie, niezależna polityka monetarna i płynny kurs walutowy ułatwi reagowanie na europejski kryzys.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: S&P podtrzymał rating Polski na poziomie A-. Perspektywa stabilna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl