SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

S4 Capital kupiło agencję MightyHive

Należąca do Martina Sorrella, byłego szefa WPP spółka S4 Capital kupiła agencję reklamową z San Francisco MightyHive. Zapłaci za nią 150 mln dolarów.

Martin Sorrell Article

Agencja MightyHive ma zostać połączona z przejętą wcześniej firmą producencką Mediamonks. Będzie spółką zależną S4 Capital.

Pete Kim, współzałożyciel i CEO oraz Christopher Martin, COO i współzałożyciel MightyHive, dołączą do zarządu S4 Capital, zachowując jednocześnie swoje dotychczasowe funkcje w MightyHive. - Przywództwo firmy pozostanie zaangażowane w codzienną działalność firmy, nasze usługi i podejście się nie zmieniają - poinformowano w komunikacie.

S4 Capital uruchamia program motywacyjny o łącznej wartości 5 mln dol. dla pracowników MightyHive. Pracownikom wypłaci specjalne premie po zakończeniu fuzji, która ma zostać sfinalizowana 24 grudnia br.

- Po fuzji MightyHive i niedawnym otwarciu biura MediaMonks w San Francisco, S4 Capital skupia się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i  współpracy z takimi firmami, jak Apple, Microsoft, Google i Facebook, nie zapominając o gigantach oprogramowania Adobe , Salesforce i Oracle – powiedział Martin Sorrell.

Dodał, że S4 Capital koncentruje się na trzech kluczowych obszarach: rozwoju globalnej platformy treści cyfrowych; danych, które napędzają zarówno planowanie mediów cyfrowych, jak i kreatywne pomysły oraz na zakupie mediów cyfrowych. - Klienci oczekują, że te usługi będą dostarczane szybciej, lepiej i taniej, przez bardziej zwinne i elastyczne organizacje, czy to w domu, czy w kooperacji z nimi lub w pojedynkę - stwierdził Sorrell.

Kupno MightyHive to już druga w ciągu kilku miesięcy istnienia spółki S4 Capital akwizycja – właścicielem Mediamonks firma została w lipcu br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: S4 Capital kupiło agencję MightyHive

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl