SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

S4 na Ukrainie

Agencja Reklamowa S4 otwiera swój pierwszy zagraniczny oddział. Od 1 sierpnia S4 Ukraine rozpoczęła współpracę z nowymi klientami na ukraińskim rynku.

Rozwój i ekspansja na zagraniczne rynki, to element naszej strategii długoterminowej. Wierzę, że oddział w Kijowie będzie kamieniem milowym w historii naszej firmy – mówi Michał Stanisz, dyrektor departamentu Research, Strategy & Development w Agencji S4.

- Ukraina to pierwszy punkt naszego rozwoju zagranicznego, dlatego spotykamy się teraz z osobami, które mają za sobą podobne doświadczenie. Ich rady są dla nas bardzo cenne i wzajemnie korzystamy z wymiany swoich doświadczeń – dodaje Stanisz.

Od 1 sierpnia w Kijowie na Ukrainie ruszył najnowszy oddział Agencji Reklamowej S4 i jednocześnie pierwszy poza granicami kraju. Zadaniem tej nowej komórki jest  zdobycie nowych klientów oraz wzmocnienie pozycji S4 jako międzynarodowej fullserwisowej agencji. Ukraiński oddział jest dla agencji nie tylko okazją do pozyskania nowych budżetów reklamowych, ale też pokaże na ile polskie doświadczenia okażą się przydatne na rynku międzynarodowym. Aby jak najlepiej osiągnąć te cele Agencja wysłała do tworzenia S4 Ukraine bardzo mocny zespół, którego trzon tworzą: Jakub Oleksy – Development Director nowego oddziału, Michael Heidtman – Creative Director oraz Natalia Petrenko – Client Service Director.

- Zależy nam na stworzeniu w Kijowie samodzielnego oddziału full service, który zapewni ukraińskim klientom obsługę na najwyższym poziomie. Ukraiński rynek reklamy jest w podobnej sytuacji jaka miała miejsce jeszcze jakiś czas temu w Polsce, kiedy wszystko organizowaliśmy od zera. Dysponujemy więc bezcennym potencjałem wiedzy, który niewątpliwie okaże się użyteczny. Dodatkowo dotychczasowe doświadczenie w branży, wrażliwość na lokalne warunki, kreatywność i świetny zespół składający się z polskich i ukraińskich ekspertów - to nasz sposób na sukces. Już teraz rozmawiamy z największymi firmami na Ukrainie – opowiada Marcin Pleti, prezes Agencji S4.

Jakub Oleksy, który pracuje w S4 Ukraine jako Development Director odpowiada za najważniejsze kwestie związane z otworzeniem biura na Ukrainie. Do jego zadań należy launching agencji, dalszy rozwój oddziału, PR, marketing oraz pozyskiwanie klientów. Przede wszystkim Jakub Oleksy zajmie się wprowadzeniem na ukraiński rynek marki S4, wzmocnieniem międzynarodowej pozycji Agencji oraz zdobywaniem budżetów reklamowych. Nowy Development Director S4 Ukraine zaczął swoją pracę w Agencji S4 ponad rok temu jako stażysta, zwycięzca konkursu Grasz o Staż. Szybko awansował na Asystenta, a w marcu 2006 został New Bussines and PR Specialist w departamencie Research, Strategy & Developement.

Michael Heidtman objął w ukraińskim oddziale stanowisko Creative Director. Będzie się tam zajmował  stworzeniem i przewodzeniem działowi kreacji oraz komunikacją strategii firmy. Michael Heidtman pracuje dla S4 od stycznia 2005 roku, a do jego zadań należało dotychczas przygotowywanie kreacji projektów dla kluczowych klientów S4. Jego doświadczenie zawodowe w branży reklamowej jest jednak o wiele większe. Michael Heidtman zajmuje się reklamą od ponad trzydziestu lat, a w trakcie swojej kariery zawodowej współpracował z tak znanymi firmami jak Shell Oil, Walt Disney World (US), Kentucky Fried Chicken, licznymi przedsiębiorstwami farmaceutycznymi oraz z amerykańskimi agendami rządowymi dla których opracowywał projekty kampanii społecznych.

Natalia Petrenko, Client Service Director w S4 Ukraine, wprowadzi do tego zespołu dogłębną znajomość rynku ukraińskiego. W branży reklamowej na Ukrainie działa od 1999 roku – współpracowała w tym czasie z Oglivy & Mather, Gtech Ukraine, a także z Leo Burnett Ukraine oraz Grey Kiev. Natalia Petrenko jest absolwentką Kiev-Mohyla Academy na kierunku ekonomia, ale doskonali jeszcze swoją wiedzę w Chartered Institute of Marketing w Wielkiej Brytanii. W S4 Ukraine jest odpowiedzialna za kompleksową obsługę i tworzenie zespołu Client Service.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: S4 na Ukrainie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl