SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd ogłosił upadłość Bomi z możliwością zawarcia układu

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, Wydział VI Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych w Gdańsku postanowił o ogłoszeniu upadłości spółki Bomi z możliwością zawarcia układu, podała spółka w komunikacie.

Sąd ogłosił upadłość Bomi z możliwością zawarcia układu

"Sąd postanowił o utrzymaniu Zarządu własnego Spółki, wyznaczył sędziego komisarza w osobie SSR Pani Ewy Kubiak oraz nadzorcę sądowego w osobie Pani Grażyny Ossowskiej-Mazurek. (...) W ocenie Zarządu postanowienie Sądu stwarza możliwość kontynuowania przez Spółkę działalności, dokończenia procesu restrukturyzacji oraz zachowania miejsc pracy" - czytamy w komunikacie.

Zarząd Bomi złożył 10 lipca do sądu w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Powodem decyzji o złożeniu wniosku jest wstrzymanie kredytów w rachunkach bieżących przez banki Pekao SA, PKO BP i BRE Bank. Prezes Witold Jesionowski ocenił, że spółka potrzebuje dokapitalizowania kwotą ok. 50 mln zł, by od 2013 r. stać się dochodową od 2013 r.

Spółka miała 21,89 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 0,42 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 320,52 mln zł wobec 371,46 mln zł rok wcześniej.

  • Więcej informacji:
  • Bomi
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sąd ogłosił upadłość Bomi z możliwością zawarcia układu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl