SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sąd w Łodzi: Paczkomaty wymagają pozwolenia budowlanego

Według orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi paczkomaty wykorzystywane przez InPost są obiektami budowlanymi i do ich postawienia konieczne jest uzyskanie stosownego zezwolenia. Firma należąca do Rafała Brzoski uważa wyrok za absurdalny, o tym kto ma rację ma rozstrzygnąć Naczelny Sąd Administracyjny.

Article

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi to konsekwencja skargi złożonej przez jednego z mieszkańców tego miasta za pośrednictwem łódzkiego inspektora nadzoru budowlanego.

Według orzeczenia WSA obiekty takie jak paczkomaty prowadzone przez należącą do biznesmena Rafała Brzoski firmę InPost są obiektami budowlanymi i w związku z tym ich postawienie w konkretnym miejscu wymaga uzyskania stosownej zgody regulatora.

Wyrok łódzkiego sądu może oznaczać zahamowanie rozwoju wielu usług związanych z funkcjonowaniem automatów dostarczających przesyłki, nie tylko paczkomatów InPostu, ale także podobnych urządzeń wprowadzanych obecnie przez innych operatorów, np. DHL czy Pocztę Polską.

Wyrok WSA nie jest prawomocny, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wniósł do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę kasacyjną w tej sprawie. Na razie nie wiadomo kiedy zapadnie ostateczny wyrok.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” rzecznik InPostu przekonuje, że orzeczenie łódzkiego WSA jest niezgodne ze zdrowym rozsądkiem, bowiem urządzenia takie jak paczkomaty nie są trwale związane z podłożem i nie wymagają do instalacji żadnych prac budowlanych, trudno więc wymagać by musiały uzyskać pozwolenia regulujące inwestycje związane np. ze wznoszeniem nowych budynków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sąd w Łodzi: Paczkomaty wymagają pozwolenia budowlanego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl