SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd zakazał wprowadzania do obrotu opakowań Pierniczków Świątecznych Gellwe

Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał firmie FoodCare wprowadzania do obrotu gospodarczego opakowania Pierniczków świątecznych marki Gellwe. Pozew złożyła konkurencyjna firma, Dr. Oetker Polska. Opakowania te miał już zająć komornik.

fot. materiały prasoweArticle

Do Sądu Okręgowego w Katowicach z wnioskiem o zabezpieczenie jej roszczeń wobec FoodCare dotyczących opakowania Pierniczków świątecznych marki Gellwe wystąpiła firma Dr. Oetker Polska.

"Roszczenie wynika z faktu popełnienia czynów nieuczciwej konkurencji"

Jak informuje firma "roszczenie wynika z faktu popełnienia przez FoodCare Sp. z o.o. czynów nieuczciwej konkurencji, stanowiących naruszenie chronionych prawem interesów Dr. Oetker Polska. Marka Gellwe na opakowaniu Świątecznych pierniczków wykorzystała utrwalony wizerunek opakowania dobrze znanych Pierniczków firmy Dr. Oetker".

Postanowieniem sądu Dr. Oetker Polska uzyskał zabezpieczenie roszczenia wobec FoodCare, które obejmuje zakaz używania w obrocie gospodarczym dla produktu w postaci pierniczków w proszku opakowania - w jakiejkolwiek formie i o jakiejkolwiek gramaturze - z następującymi elementami na przedniej ściance: zielonym tłem, elementem graficznym przedstawiającym stos pierniczków dekorowanych białym lukrem, umieszczonym w dolnej połowie kompozycji, oznaczeniem producenta znajdującym się na górze po lewej stronie, nazwą „pierniczki” pisaną białą czcionką, umieszczoną w górnej połowie kompozycji, wizerunkiem etykietki, na której na czerwonym tle są umieszczone informacje dodatkowe.

Jeśli FoodCare się do tego nie zastosuje, sąd może wydać nakaz zapłaty kary w wysokości 10 tys. zł za każdy przypadek naruszenia prawa.

Jak informuje Dr. Oetker, wykonując postanowienie sądu, komornik sądowy dokonał również zajęcia opakowań Pierniczków świątecznych marki Gellwe z wymienionymi wyżej elementami, w dostępnych formach i gramaturach, znajdujących się na terenie przedsiębiorstwa FoodCare i magazynów, w których są składowane.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Katowicach o zabezpieczeniu roszczeń Dr. Oetker jest nieprawomocne, FoodCare może wnieść zażalenie na to postanowienie.

Dołącz do dyskusji: Sąd zakazał wprowadzania do obrotu opakowań Pierniczków Świątecznych Gellwe

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chore! i tyle
odpowiedź
User
Gree
Wiem już od jakiej firmy nie zakupię w tym roku produktów :)
Widać, że mają swoich klientów za niepiśmiennych idiotów, którzy nie potrafią odróżnić od siebie liter.
odpowiedź
User
Gree
Wiem już od jakiej firmy nie zakupię w tym roku produktów :)
Widać, że mają swoich klientów za niepiśmiennych idiotów, którzy nie potrafią odróżnić od siebie liter.
odpowiedź