SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd zarejestrował połączenie Banku BPH i GE Money Banku

Sąd Rejonowy w Krakowie zarejestrował połączenie Banku BPH i GE Money Banku, poinformował Bank BPH w komunikacie. Tym samym fuzja prawna banków została sfinalizowana.

"Pokonaliśmy ostatni krok, teraz będziemy integrować banki tak, aby zwiększać wartość dodaną dla wszystkich akcjonariuszy oraz dostarczać klientom jak najlepsze produkty i usługi" - powiedział prezes GE Capital Global Banking Dmitri Stockton, cytowany w komunikacie.

Fuzja operacyjna Banku BPH i GE Money Banku ma nastąpić w I poł. 2010 roku.
Bank chce zdobyć pozycję w pierwszej piątce banków w Polsce oraz pozycję banku pierwszego wyboru dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz średniej wielkości klientów korporacyjnych.

Zgodnie z przyjętą w lipcu strategią bank będzie dążył do tego, aby do 2012 roku osiągnąć wskaźnik zwrotu na kapitale (ROE) w wysokości 17% lub więcej oraz wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) poniżej 50%.

W tym czasie bank chce zdobyć 10% rynku kredytów dla małych i średnich firm, 11% udziału w segmencie kart kredytowych, 8% udziału w kredytach gotówkowych i 4% udziału w kontach osobistych oraz utrzymać 30% udziału w segmencie kredytów ratalnych, a także 7% udział w kredytach hipotecznych.

Bank BPH dysponuje obecnie ponad 300 oddziałami własnymi oraz siecią placówek partnerskich i agencji uniwersalnych w całej Polsce. Do roku 2012 sieć dystrybucji obejmie m.in. 337 oddziałów własnych i 350 placówek partnerskich.

Dołącz do dyskusji: Sąd zarejestrował połączenie Banku BPH i GE Money Banku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl