SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd zasądził na rzecz MCI 38,51 mln zł odszkodowania plus odsetki ws. JTT Computer

Sąd Okręgowy we Wrocławiu zasądził od Skarbu Państwa 38,51 mln zł odszkodowania (wraz z odsetkami wynoszącymi 17,43 mln zł na dzień ogłoszenia wyroku) na rzecz MCI Management, poinformowała spółka w komunikacie. Odszkodowanie dotyczy spółki JTT Computer, która na skutek błędnych decyzji urzędu skarbowego została doprowadzona do bankructwa.

"Należność została zasądzona tytułem odszkodowania za poniesioną szkodę w związku z utratą wartości posiadanych przez MCI Management SA akcji spółki JTT Computer, która została doprowadzona do upadłości na skutek błędnych i podejmowanych z naruszeniem prawa decyzji organów podatkowych. Tym samym sąd podzielił w pełni stanowisko spółki wyrażone w pozwie i prezentowane podczas procesu zarówno co do zasady, jak i kwoty roszczenia" - czytamy w komunikacie.

Zarząd MCI Management zwraca jednak uwagę na fakt, że wyrok zapadł w pierwszej instancji i nie jest prawomocny.

Spółka MCI Management miała 44,36 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 21,55 mln zł zysku rok wcześniej. Firma prognozuje, że w 2010 r. będzie miała 67,0 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Sąd zasądził na rzecz MCI 38,51 mln zł odszkodowania plus odsetki ws. JTT Computer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl