SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Za 27,7 mld dolarów Salesforce przejmuje Slacka. Buduje konkurencję dla Microsoft Teams

Należący do Marka Benioffa koncern Salesforce zawarł umowę kupna Slacka, internetowej platformy do komunikacji biznesowej. Wartość transakcji wynosi 27,7 mld dolarów. Wcześniej Salesforce dokonał kilku innych akwizycji, które mają mu pomóc w zbudowaniu skutecznej konkurencji dla Windows Teams.

Slack jest usługą pozwalającą firmom na prowadzenie współpracy zespołowej przez internet w czasie rzeczywistym, oferuje służący do tego zestaw narzędzi oraz komunikator.

Firma została w połowie 2013 r. i w ciągu kilku lat zdobyła sporą popularność jako platforma do firmowej komunikacji. W 2019 r. Slack wystartował na giełdzie, w momencie powstawania tego tekstu kapitalizacja spółki przekraczała 25 mld dol.

Czytaj także: Microsoft Teams zyskuje użytkowników. 12 milionów więcej w tydzień. Efekt koronawirusa

Slack w rękach Salesforce

Teraz poinformowano, że Slack zostanie przejęty przez Salesforce, należący do  Marka Benioffa koncern zajmujący się przede wszystkim przetwarzaniem danych w chmurze i oferowaniem firmom usług opartych na tej technologii.

Kwotę transakcji ustalono na 27,7 mld dol. Część (26,7 mld dol.) ma być zrealizowana w gotówce, reszta zaś w postaci akcji. Zamknięcie akwizycji przewidziano na 2021 r. po jej akceptacji ze strony właściwych instytucji regulacyjnych.

Podczas konferencji zapowiadającej przejęcie Slacka Mark Bennioff zaznaczył, że w wypadku tej operacji akwizycja wydaje się znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem niż ewentualna kooperacja Saleforce ze Slackiem.

Czytaj także: Redakcje, agencje PR i reklamowe pracują zdalnie. Korzystają z popularnych komunikatorów i wideokonferencji

Dla obserwatorów rynku jest jasne, że kupując Slacka Salesforce jest na ostatnim etapie budowania oferty, która będzie w stanie skutecznie konkurować z platformą Microsoft Teams, która w dobie pandemii koronawirusa przerosła Slacka w segmencie wideokonferencji i firmowych kontaktów online. Może o tym świadczyć m.in. fakt, że wcześniej kontrolowany przez Benioffa koncern kupił za 15,7 mld dol. firmę Tableau oferującą m.in. usługi typu SaaS.

Saleforce zapowiada, że na razie Slack pozostanie niezależną usługą zapewniając użytkownikom dostępny obecnie zestaw narzędzi.

Dołącz do dyskusji: Za 27,7 mld dolarów Salesforce przejmuje Slacka. Buduje konkurencję dla Microsoft Teams

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl