SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SALESmanago zdobywa 25 mln zł od 3TS Capital Partners, spółka wyceniona na 100 mln zł

Założona przez Grzegorza Błażewicza i Konrada Pawlusa firma SALESmanago działająca w segmencie marketing automation, uzyskała 25 milionów złotych finansowania od funduszu 3TS Capital Partners. - Najważniejszym celem jest dla nas bardzo dynamiczna rozbudowa działu sprzedaży - zdradza w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Grzegorz Błażewicz.

Grzegorz BłażewiczArticle

SALESmanago to istniejąca od 2011 r. spółka z segmentu marketing automation oferująca  technologię umożliwiającą gromadzenie informacji o zachowaniu klientów na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych oraz ich wykorzystywanie do automatyzacji i personalizacji marketingu we wszystkich kanałach.

Wcześniej w SALESmanago zainwestował Rafał Brzoska, prezes grupy Integer.pl, który obecnie ma 40 proc. udziałów w firmie. Teraz do grona inwestorów dołączył fundusz 3TS Capital Partners, który wsparł SALESmanago kwotą 25 mln zł.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Grzegorz Błażewicz, prezes SALESmanago nie chciał zdradzić ile udziałów firma oddała w zamian za inwestycję. Obecnie jest ona wyceniana na ponad 100 mln zł. Błażewicz zapowiada, że dodatkowy zastrzyk pieniędzy będzie przeznaczony przede wszystkim na zagraniczne zaangażowanie firmy.

-  Inwestycja sfinansuje naszą międzynarodową ekspansję i pomoże rozwijać ofertę dla B2C i sklepów internetowych - przewiduje Błażewicz. - W tym momencie najważniejszym celem dla nas jest bardzo dynamiczna rozbudowa działu sprzedaży, w którym powinno się wkrótce pojawić stu nowych handlowców we wszystkich krajach europejskich. Do tego potrzebne oczywiście będzie wzmocnienie na poziomie infrastruktury, IT i operacyjnego zarządzania procesami, żeby tak dynamiczne skalowanie nie wywróciło spółki.

Na pytanie o dalsze plany związane z finansowaniem szef SALESmanago odpowiada, że na razie firma nie przewiduje poszukiwania kolejnego inwestora, zastrzega jednak: - Zobaczymy co będzie za dwa lata - stwierdza.

Błażewicz ujawnia nam też kulisy ostatniej inwestycji: - Ze Zbyszkiem Łapińskim, szefem 3TS spotkaliśmy się  na piwie na krakowskim rynku we wrześniu 2015 r. i zasadniczo po tym spotkaniu od razu była decyzja kierunkowa - wspomina. - Spółka do tej pory była bardzo rentowna, mamy świetny produkt, skalowalny model sprzedaży i wyjątkowy team ludzi. W takiej sytuacji, przy wycenie spółki, którą zaproponował fundusz, wiedzieliśmy że raczej się dogadamy. Dopinanie dealu było błyskawiczne bo zajęło zaledwie 2 miesiące.

Dzisiaj platforma oferowana przez SALESmanago jest wykorzystywana przez 5 tys. firm na całym świecie, które zarządzają bazami ponad 200 mln klientów. Według Datanyze SALESmanago zajmuje 6. miejsce na świecie wśród systemów, zaś Venturebeat Insights uznaje SALESmanago za lidera automatyzacji marketingu dla małych i średnich przedsiębiorstw sektora B2C. Główna siedziba SALESmanago znajduje się w Krakowie. Spółka posiada również biura i spółki zależne w Nowym Jorku, Londynie i Bangalore. W ub.r. SALESmanago zanotowało 17 mln zł przychodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SALESmanago zdobywa 25 mln zł od 3TS Capital Partners, spółka wyceniona na 100 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zeb7 uk
No fajno, że w "Londonie"...
odpowiedź