SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung wprowadza obsługę HDR10+ w treściach o jakości 8K. Wśród partnerów Chili, The Explorers i Megogo

Samsung zapowiedział obsługę standardu HDR10+ w treściach o jakości 8K prezentowanych w telewizorach tego producenta. Rozwiązanie ma w istotny sposób poprawiać jakość filmów i programów 8K oglądanych przez użytkowników wybranych odbiorników Samsunga. Pierwszymi partnerami w dostarczaniu HDR10+ w treściach 8K są platformy Chili, The Explorers i Megogo.

Article

Samsung informuje, że jako pierwszy producent na świecie wprowadza obsługę technologii HDR10+ w treściach 8K. Współpracuje w tym zakresie z wiodącymi dostawcami usług OTT (Over-the-top), takimi jak Chili, The Explorers i Megogo. Będą oni oferować programy i filmy w standardzie 8K HDR10+ oraz 4K HDR10+.

Jak wyjaśnia producent technologia HDR10+ optymalizuje poziomy jasności i kontrastu dla każdej sceny, dzięki czemu jasne obszary stają się jeszcze jaśniejsze, a ciemne – ciemniejsze. Funkcja ta jest dostępna we wszystkich telewizorach Samsung UHD 4K i 8K z 2019 r., w tym w modelach z serii QLED.

- HDR staje się jedną z najważniejszych technologii zapewniających ultrawysoką jakość obrazu. Właśnie dlatego opracowaliśmy standard HDR10+, który umożliwia wyświetlanie każdej treści zgodnie z zamierzeniami jej twórców - zaznacza w komunikacie Hyogun Lee, vice president, Visual Display Business w Samsung Electronics. – Nadal będziemy wzmacniać naszą wiodącą pozycję w branży poprzez nawiązywanie współpracy z najlepszymi dostawcami usług strumieniowego przesyłania wideo. Kluczowe jest dla nas, aby telewizory, które oferujemy, były wyposażone w technologię potrzebną do obsługi pierwszych na świecie treści 8K HDR10+.

Samsung zapewnia, że współpracuje w zakresie HDR10+ także z innymi dostawcami treści. Przewiduje się, że Rakuten TV, Magenta TV (własność Deutsche Telekom) i Videociety przyjmą obsługę tego standardu dla swoich usług VOD na przełomie 2019 i 2020 r.

Ponadto Molotov, francuski dostawca usług OTT, który oferuje w jednym miejscu kanały telewizyjne na żywo i na żądanie, również rozważa przyjęcie HDR10+.

Dołącz do dyskusji: Samsung wprowadza obsługę HDR10+ w treściach o jakości 8K. Wśród partnerów Chili, The Explorers i Megogo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl