Samsung patentuje pomysł ekranu otaczającego smartfon. Ma się przydać przy robieniu zdjęć i tłumaczeniach rozmów

Koncern Samsung opatentował projekt wyświetlacza, który w założeniach pokrywa przednią i tylną ścianę smartfona, a także jego krawędzie. W zamyśle projektantów nowa konstrukcja ma m.in. pozwolić na zastosowanie w urządzeniu tylko jednego aparatu fotograficznego, a także pomóc w tłumaczeniu na bieżąco rozmów prowadzonych pomiędzy dwoma użytkownikami.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

Wniosek patentowy, o którym poinformował Business Insider został złożony przez Samsunga 3 lata temu, jednak dopiero teraz został zaakceptowany i ujęty w międzynarodowym spisie projektów chronionych prawem autorskim.

W przedstawionej dokumentacji projektanci Samsunga przewidują zastosowanie nowego typu elastycznego wyświetlacza, który miałby pokrywać nie tylko przednią, ale także tylną ścianę smartfona oraz jego krawędzie. W praktyce więc ekran otaczałby cały telefon.

Pojawia się oczywiste pytanie o praktyczne zastosowanie takiej konstrukcji, i Samsung stara się udzielić odpowiedzi podając przykłady. Według producenta rozwiązanie pozwoliłoby np. na wyeliminowanie aparatu fotograficznego dedykowanego do zdjęć selfie, bowiem do wykonywania takich fotografii wystarczyłaby jedynie główna kamera.

grafika

Samsung wskazuje też, że na fragmencie wyświetlacza pokrywającym krawędź smartfona mogłyby pojawiać się najważniejsze dla użytkownika powiadomienia. Oprócz tego autorzy projektu widzą jego zastosowanie przy szybkim tłumaczeniu rozmów pomiędzy dwiema osobami posługującymi się różnymi językami.

grafika
grafika

Na razie nie wiadomo nic na temat ewentualnego wprowadzenia w życie nowej koncepcji Samsunga. Nowatorskie pomysły dotyczące wyświetlacza nie są obce koreańskiemu producentowi – niedawno zapowiedział on wprowadzenie na rynek smartfona Galaxy Fold ze składanym elastycznym ekranem. Okazało się jednak, że w konstrukcji wyświetlacza pojawiły się usterki i ostatecznie premierę smartfona przełożono o kilka tygodni.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!
Materiał reklamowy

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!

Gemini popularniejsze od ChatGPT. Raport "Financial Times"

Gemini popularniejsze od ChatGPT. Raport "Financial Times"