SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zysk Samsunga niższy od oczekiwanego, możliwe dalsze spadki

W czwartym kwartale ub. roku zysk netto Samsunga wyniósł 6,45 bln wonów (5,84 mld USD), czyli mniej od oczekiwań rynkowych, które oscylowały wokół 7,3 bln KRW. Koncern podkreślił, że jest to spadek kwartał do kwartału o ponad 26 proc.

Siedziba koncernu, fot. Materiały prasoweArticle

Za taki spadek obarczono winą pogorszenie koniunktury na rynkach chipów pamięci oraz zwalniającą sprzedaż w segmencie produktów konsumenckich. Zysk operacyjny działu półprzewodników zamknął się kwotą 3,85 bln wonów (niemal 1 bln KRW mniej niż oczekiwano).

Dział Mobile Communications odnotował spadek zysku kwartał do kwartału ze względu na słabszą sprzedaż i wyższe wydatki marketingowe. Jednak wyniki – jak podkreślono w komunikacie - były zgodne z wynikami osiągniętymi rok wcześniej. Dział Networks odnotował wzrost zysków, a to dzięki ekspansji usług 5G w Korei i wdrażaniu 4G / 5G na całym świecie.

Z raportu wynika, że dobrze radził sobie też segment wyświetlaczy, który odnotował 9,96 bln KRW skonsolidowanych przychodów i 1,75 bln KRW zysku operacyjnego w czwartym kwartale. Wszystko dzięki temu, że firma (jak i całą branża) notuje ożywienie popytu na smartfony i telewizory w drugiej połowie 2020 roku.

Samsung ostrzegł, że w bieżącym kwartale jego zysk może znowu spaść, a to z racji pogorszenia koniunktury na rynku chipów pamięci i wyświetlaczy i przez wahania kursów walut. - Wyzwania jakie stawia pandemia Covid-19 nie zmieniają się, wysiłki całej firmy, mające na celu zapewnienie stabilnych dostaw produktów i usług na całym świecie, pomogły Samsungowi w czwartym kwartale. Zysk – liczony rok do roku - wzrósł o 26,4 procent - podkreślono w komunikacie.

Z raportu AdAge World's Largest Adevertisers, opublikowanego w grudniu 2020 roku wynika, że Samsung Electronics zajmuje czwarte miejsce na liście największych światowych reklamodawców.  Samsung sprzedał też globalnie najwięcej smartfonów w III kwartale ub. roku - 80,8 mln, przy wzroście sprzedaży rok do roku o 2,2 proc.

Dołącz do dyskusji: Zysk Samsunga niższy od oczekiwanego, możliwe dalsze spadki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl