SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung z dobrym kwartałem finansowym. Motorem wzrostów segment półprzewodników, mobile w dół

W drugim kwartale 2021 roku Samsung osiągnął sprzedaż w kwocie 63,67 bln wonów, co oznacza rekordowy wynik w tym okresie w historii koncernu. W górę poszły także zysk operacyjny i zysk netto. Za rosnące rezultaty biznesowe odpowiadają przede wszystkim rosnące wpływy w segmencie półprzewodników, z kolei w dół w skali kwartału poszły przychody w obszarze urządzeń mobilnych.

W drugim kwartale 2021 r. Samsung zanotował ogólną sprzedaż swoich produktów w kwocie 63,67 bln wonów, co oznacza znaczący wzrost rok do roku (52,97 bln wonów), natomiast nieco gorszy wynik w zestawieniu z pierwszym kwartałem 2021 r. (65,39 bln wonów). Pomimo tego koncern zaznacza, że w raportowanym okresie osiągnął rekordowe wpływy biorąc pod uwagę dane z wcześniejszych lat dotyczące z drugiego kwartału.

Czytaj także: Samsung rusza z serwisem mobilnym. Naprawa urządzenia w domu albo w biurze

W drugim kwartale br. Samsung wypracował zysk operacyjny na poziomie 12,57 bln wonów po wzroście o 20 proc. rok do roku. Z kolei zysk netto spółki zamknął się na poziomie 9,63 bln wonów.

Półprzewodniki motorem wzrostów

W swoim komunikacie Samsung podaje, że jednym z najważniejszych segmentów jego rosnących wyników finansowych są półprzewodniki stanowiące kluczowy składnik pamięci RAM. W tym obszarze producent zanotował wzrost rok do roku o 25 proc. do poziomu 22,74 bln wonów.

Z kolei w segmencie mobile koncern osiągnął sprzedaż w wysokości 21,43 bln wonów, co oznacza spadek o 24 proc. w ujęciu kwartalnym, ale wzrost o 8 proc. rok do roku.

W swojej prognozie Samsung przewiduje, że w nadchodzącej drugiej połowie 2021 r. zwiększy swoje przychody w obszarze sprzedaży smartfonów do poziomu sprzed okresu pandemii, zakłada też lepsze wyniki związane z pojawieniem się nowych modeli innowacyjnych telefonów.

Czytaj także: Samsung, Huawei i Apple z najpopularniejszymi smartfonami w Polsce, mają 75 proc. udziałów w rynku

Dołącz do dyskusji: Samsung z dobrym kwartałem finansowym. Motorem wzrostów segment półprzewodników, mobile w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl