SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samsung zrezygnuje z plastikowych opakowań, zastąpi je materiałami ekologicznymi

Koncern Samsung zapowiedział że podejmie kroki mające na celu zastąpienie plastiku używanego w opakowaniach papierem i innymi, przyjaznymi dla środowiska materiałami. W pierwszej połowie 2019 roku tworzywa sztuczne wykorzystywane obecnie w opakowaniach telefonów komórkowych i tabletów oraz sprzętu AGD zostaną zamienione na materiały ekologiczne, w tym pochodzące z recyklingu biopochodne plastiki oraz papier.

Article

Samsung poinformował, że powołał grupę specjalistów z zakresu wzornictwa i rozwoju, zakupów, marketingu i kontroli jakości, która miała za zadanie opracować nowe innowacyjne, a zarazem ekologiczne opakowania dla produkowanych sprzętów.

W przypadku telefonów komórkowych, tabletów i urządzeń ubieralnych Samsung zastąpi plastik wykorzystywany do produkcji tacek, na których układane są produkty masą papierniczą, a torebki, w których umieszczane są akcesoria, materiałami ekologicznymi.

Firma zmieni także design ładowarek do telefonów zamieniając błyszczące wykończenie na matowe i rezygnując z plastikowych warstw ochronnych, co pozwoli ograniczyć ogólne zużycie plastiku.

Z kolei plastikowe torby, używane do ochrony powierzchni telewizorów, lodówek, klimatyzatorów, pralek i urządzeń kuchennych według zapowiedzi zostaną zastąpione takimi, w skład których wchodzą materiały pochodzące z recyklingu i biopochodne plastiki, wytwarzane np. ze skrobi czy trzciny cukrowej.

W ramach swojej polityki gospodarki obiegu zamkniętego firma opracowała też średniookresowy plan wdrażania zakładający, że do przyszłego roku będzie wykorzystywała wyłącznie materiały opakowaniowe posiadające certyfikat zrównoważonych inicjatyw leśnych.

Natomiast do roku 2030 Samsung chce wykorzystać 500 tys. ton plastiku z recyklingu i zebrać 7,5 mln ton wyrzuconych produktów (oba cele ilościowe liczone będą łącznie od roku 2009).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung zrezygnuje z plastikowych opakowań, zastąpi je materiałami ekologicznymi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl