SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pereira przywołał słowa Nowaka o Dominice Długosz: widelec ma większe IQ. Długosz: Pereira to specjalista od niczego

Dominika Długosz z „Newsweek Polska” wypomniała Samuelowi Pereirze z TVP.Info, że przed laty na konferencjach prasowych zadawał pytania Donaldowi Tuskowi w sposób wykluczający odpowiedzi. Pereira odpisał, że to kłamstwo i dodał: - Nowak śmiał się, że „widelec ma większe IQ niż Dominika Długosz”. Dziennikarka mówi nam: -To dziwaczne plotki i urojenia sprzed lat.

Dominika DługoszDominika Długosz

Dominika Długosz, dziennikarka polityczna tygodnika „Newsweek Polska”, napisała w poniedziałek na Twitterze, że pamięta konferencje Donalda Tuska (w czasach, kiedy był jeszcze premierem), na których Samuel Pereira zawsze wyczekiwał do końca kiedy Tusk już wychodził. - Rzucał pytanie, a jak Donald Tusk nie wrócił i nie odpowiedział to pisał „unikał odpowiedzi”, „nie chciał odpowiedzieć”.

Pereira (szef TVP.Info) w odpowiedzi zarzucił dziennikarce kłamstwo. „To kłamstwo jest obrzydliwe, biorąc pod uwagę Twoją relację z (Pawłem) Grasiem. Wiesz dobrze, że często pytałem na końcu, bo mimo że miałem od początku podniesioną rękę, Graś wybierał te oczarowane Tuskiem reporterki, w tym ciebie. Kłamiesz, bo Lis ci kazał, czy sama z siebie?” – zakończył dziennikarz Telewizji Polskiej.

Długosz nie mogła odpowiedzieć na ten wpis, gdyż - jak nam wyjaśnia - wyciszyła Samuela Pereirę na Twitterze. Zabrał za to głos Dawid Wildstein, zastępca dyrektora TVP World. „Ach, Pani Długosz. Kochana osoba ale nie za inteligencję ją kochamy.” „Sławomir Nowak śmiał się z kumplami, że "widelec ma większe IQ niż Dominika Długosz" „ – uzupełnił Pereira.

Na swoim wallu doprecyzował: „Pamiętam konferencje premiera Tuska. Pamiętam jak Dominika podlizywała się, a mnie nie dopuszczali do głosu, mimo że trzymałem rękę w górze od początku konferencji, a pytania były może trudne, czasem może za długie, ale kulturalne. Teraz Didi kłamie, organizując nagonkę na mnie.”.

W rozmowę włączył się też Mateusz Maranowski, reporter Polsat News. „Oczywiście ja też pamiętam te konferencje i po prostu nie dopuszczano go (Samuela Pereirę) do głosu. Pytania z tego co pamiętam też nie były zbyt eleganckie ale nie było tak, że jedni byli cacy a drudzy jednoznacznie be” - napisał.

Długosz: "Specjaliści od niczego"

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Dominika Długosz akcentuje: - Panowie Wildstein i Pereira pogadali sobie o mojej inteligencji i warsztacie, wykorzystując jako autorytet Sławomira Nowaka i jakieś dziwaczne plotki oraz urojenia sprzed lat. To może mnie tylko bawić, bo ani od moralności, ani od dziennikarstwa ani chyba w ogóle od niczego panowie nie są ekspertami.

Dominika Długosz pracowała od 2007 do 2019 r. roku w Polsacie. Początkowo była reporterką TV Biznes, a potem pełniła taką funkcję w „Wydarzeniach”. Prowadziła też pogramy publicystyczne w Polsat News 2. Wcześniej związana była z Telewizją Polską. W 2019 roku dołączyła do redakcji „Newsweeka”. W lutym br. na Onecie ruszył podcast dziennikarki pt. „Spod stolika”, w którym rozmawia z gośćmi o tym, co da się usłyszeć nieoficjalnie, kiedy politycy mogą wyrazić własne zdanie.

Pereira: "Dziennikarka jest zblatowana z politykami"

- Dominika Długosz nie umiejąc wykazać się na konferencjach prasowych polityków, z którymi jest zblatowana, uderza i zaczepia tych, którzy mają odwagę zadać trudne pytanie - odpowiada reporterce Samuel Pereira.- Podobnie było na niejednej konferencji Donalda Tuska, jako premiera, gdy nawet Paweł Graś nie musiał mnie uciszać, bo robiły to za niego jego koleżanki reporterki.

Zdaniem szefa TVP.Info - "kłamstwo dziennikarki "Newsweeka" jest proste do zweryfikowania": - Wystarczy zajrzeć do archiwalnych zdjęć i nagrań, gdzie widać, że byłem najczęściej pierwszy z pytaniem i podniesioną ręką, bo przychodziłem przygotowany, tyle, że Tusk z Grasiem wybierali tych, których pytań z oczywistych względów się nie bali. Kiedyś jeden z urzędników KPRM przyszedł zawstydzony, opowiedzieć, że Graś osobiście kazał nie przekazywać mi mikrofonu do pytania, bez jego zgody.

Samuel Pereira jest redaktorem naczelnym TVP.Info od lipca 2017 roku, gdy zastąpił na tym stanowisku Dominika Zdorta. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy kierownika redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a także razem z Dawidem Wildsteinem odpowiadał za programy publicystyczne w TVP Info.

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Pereira przywołał słowa Nowaka o Dominice Długosz: widelec ma większe IQ. Długosz: Pereira to specjalista od niczego

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nie lubię pis
No petardą Domi nie jest...
odpowiedź
User
Grażyna
I tak wszyscy wiemy, że najinteligentniejszy jest Dawid W. ;)
odpowiedź
User
robol
Wildstein, Mucha, Pereira - trio tytanów intelektu
odpowiedź