SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samuel Pereira nie jest już redaktorem naczelnym Tvp.info

Portal TVP.info trafił do struktur Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i podlega bezpośrednio Danielowi Liszkiewiczowi, wiceszefowi publicystyki TVP Info. Samuel Pereira po trzech latach przestał być redaktorem naczelnym serwisu - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Nasze informacje potwierdza oficjalnie Centrum Informacji TVP.

Samuel Pereira, fot. TVPArticle

Kanał TVP Info jest w strukturach Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, tak samo jak strony internetowe i kanały w mediach społecznościowych sztandarowych programów: „Wiadomości”, „Panoramy” czy „Teleexpressu”. Natomiast portal TVP.Info nie był w strukturach TAI. Z początku stanowił część Ośrodka Mediów Interaktywnych, a od maja ub. roku, po zmianie struktury TVP, znalazł się w strukturach Ośrodka Serwisów i Kanałów Internetowych. Organizacyjnie - choć nazwa wskazywała na coś innego - serwis działał odrębnie wobec kanału TVP Info, pod nadzorem Kuby Sufina.  

- Wszystkie wpadki jakie się tam pokazywały szły na nasz rachunek, bo nikt nie wiedział, że nie mamy wpływu na portal - mówi nam anonimowo osoba bliska władzom Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - W końcu miarka przebrała się, gdy Samuel Pereira poleciał do USA i „relacjonował” przebieg wyborów prezydenckich. Delikatnie mówiąc - było to mało profesjonalne, nadawało się bardziej na jakiegoś wideobloga. Cała robota profesjonalnych ekip TVP Info na miejscu znalazła się nagle w cieniu tego, co pokazywał Samuel, bo dziennikarze komentowali tylko to. Tego było już za wiele - mówi nasz informator.

Powstała redakcja mediów interaktywnych

Kilka dni temu zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję o modernizacji i ujednoliceniu kanałów internetowych przynależnych Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Utworzono redakcję mediów interaktywnych oraz przeniesiono TVP.Info z Ośrodka Serwisów i Kanałów Internetowych do TAI.

Na czele nowej jednostki stanął Daniel Liszkiewicz, który od grudnia 2018 roku jest wiceszefem publicystyki TVP Info. Jak się dowiadujemy, Liszkiewicz będzie łączył teraz obie te funkcje, a raportuje bezpośrednio do dyrektora TAI i redaktora naczelnego portalu TVP.Info, Jarosława Olechowskiego. Samuel Pereira został zastępcą kierownika redakcji mediów interaktywnych. We wtorek Daniel Liszkiewicz potwierdził na Twitterze naszą informację o objęciu nowego stanowiska: - Dziękuję serdecznie za wszystkie gratulacje. Potwierdzam, że przyjąłem propozycję objęcia funkcji kierownika Redakcji Mediów Interaktywnych, złożoną mi przez Dyrekcję TAI - napisał.

 

 

 

 

- Rozbudowujemy kompetencje w produkcji oraz dystrybuowaniu informacji poza telewizja linearną. Integracja redakcji portalu internetowego TVP.Info z Telewizyjną Agencją informacyjną pozwoli rozbudować ofertę informacyjna TVP w internecie oraz mediach społecznościowych - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski. - To krok w kierunku integracji linearnej i onlinowej z lepszym wykorzystaniem posiadanych przez TVP zasobów. Bliższa współpraca zespołu portalu z TAI pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie dziennikarzy i posiadanych materiałów redakcyjnych - dodaje.

Nasze informacje o zmianach potwierdziło we wtorek wieczorem Centrum Informacji TVP. - W wyniku zmian organizacyjnych w ramach Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, której pracami kieruje redaktor naczelny - Jarosław Olechowski, utworzono Redakcję Mediów Interaktywnych, w ramach której będzie m.in. portal internetowy TVP INFO. Kierownikiem Redakcji Mediów Interaktywnych będzie Daniel Liszkiewicz, natomiast Samuel Pereira zostanie jego zastępcą ds. portalu TVP INFO. Integracja wszystkich aktywności internetowych programów informacyjnych i publicystycznych Telewizji Polskiej pozwoli rozbudować ofertę informacyjną TVP w internecie oraz mediach społecznościowych - czytamy w nim.

Na portal trafią treści z regionalnych ośrodków TVP

Wkrótce planowane jest poszerzenie oferty TVP.Info o treści regionalne, pochodzące z oddziałów terenowych Telewizji Polskiej, które dzisiaj znacznie bliżej współpracują już z TAI. Od sierpnia br. za oddziały TVP odpowiada były wicedyrektor TAI, bliski współpracownik Olechowskiego Paweł Gajewski.

Telewizyjna Agencja Informacyjna ma także w najbliższych tygodniach rozbudowywać swoją obecność w internecie i mediach społecznościowych.

Z naszych informacji wynika, że poza przesunięciem Pereiry ze stanowiska redaktora naczelnego na stanowisko wicekierownika redakcji mediów interaktywnych nie będzie kolejnych zmian personalnych. Dyrekcja Agencji planuje wkrótce wzmocnienie i rozbudowanie zarówno przejętego serwisu, jak i kanałów socialmediowych TAI.

Samuel Pereira był redaktorem naczelnym TVP.Info od lipca 2017 roku, gdy zastąpił na tym stanowisku Dominika Zdorta.  Wcześniej Pereira pełnił funkcję zastępcy kierownika redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a także razem z Dawidem Wildsteinem odpowiadał za programy publicystyczne w TVP Info. Przed przejściem do TVP był dziennikarzem „Gazety Polskiej Codziennie”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w październiku br.udział kanału TVP Info w rynku oglądalności wyniósł 4,63 proc. (po wzroście o 15,99 proc.).

Dołącz do dyskusji: Samuel Pereira nie jest już redaktorem naczelnym Tvp.info

57 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Same nieszczęścia....
Najpierw Trump, teraz Pereira....
Fatalna passa prawdziwych Polaków :(
odpowiedź
User
An
Bardzo się dziwię, że Kuba S. to wszystko firmował. Te „zasługi” portalu idą też na jego konto
odpowiedź
User
Eeeeyyyy
No ale jak to? Taki maestro dziennikarstwa? Niemożliwe...
odpowiedź