SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

San Markos w Europie

Agencja reklamowa San Markos, jako jedyna polska agencja, została przyjęta w poczet Niezależnego Stowarzyszenia Agencji Reklamowych EURADA

Agencja reklamowa San Markos, jako jedyna polska agencja, została przyjęta w poczet Niezależnego Stowarzyszenia Agencji Reklamowych EURADA.

Stowarzyszenie EURADA powstało w 1980, a jego misją jest integracja rynków europejskich pod względem komunikacji marketingowej. W chwili obecnej EURADA zrzesza 11 firm z krajów UE m.in. Szwecji, Francji, Belgii, Danii, Włoch, Hiszpanii, Niemiec czy Norwegii.

"Szukaliśmy stowarzyszenia, które jest aktywne i prężne. Zależało nam też aby członkostwo w nim przekładało się na efekty naszej pracy dla klientów. Głównym założeniem EURADY jest wymiana doświadczeń i wiedzy na temat rynków europejskich. Właśnie to doświadczenie naszych partnerów chcemy wykorzystać przy tworzeniu strategii rynkowych dla polskich producentów, zamierzających wejść rynki zagraniczne" powiedziała Magdalena Czaja, prezes agencji San Markos.

Przed potencjalnymi członkami stowarzyszenia stawiane są szczegółowo określone wymagania. Komisja ocenia kandydatów pod względem kreatywności, znajomości rynku reklamy, a także umiejętności myślenia strategicznego. Agencje kandydujące muszą być firmami co najmniej średniej wielkości i (w przypadku agencji polskich) z całkowicie polskim kapitałem. Agencje powinny wykazać się odpowiednim dorobkiem i mierzalnymi efektami swojej pracy oraz referencjami wystawionymi przez klientów. Jednym z podstawowych założeń sieci jest wybór tylko jednej agencji w danym kraju, a swój głos odnośnie nowego członka oddają wszystkie agencje stowarzyszone. Oficjalne przyjęcie San Markos w poczet partnerów EURADA, nastąpi w listopadzie podczas zjazdu wszystkich agencji w Helsinkach.

Dzięki współpracy z parterami ze stowarzyszenia, San Markos stworzyła specjalny program o nazwie "Nowe Rynki". Jego celem jest wspieranie polskich przedsiębiorstw myślących o ekspansji na rynki europejskie. Program ten jest również pomocny dla tych firm, które chcą przygotować się w Polsce na zniesienie granic i napływ nowej konkurencji. Dzięki programowi "Nowe Rynki" klient może otrzymać pełną informację na temat interesującego go rynku, również pod kątem działań reklamowych konkurencji. Program "Nowe Rynki" został wykorzystany przy tworzeniu materiałów promujących za granicą firmę Indykpol - największego w Polsce producenta mięsa i przetworów indyczych.

Misję EURADY "Czynimy Europę dostępną dla naszych klientów", potwierdza fakt, iż decydując się na podbój nowego rynku, klient może współpracować z agencją - członkiem EURADY - swoim kraju, lub też może pracować bezpośrednio z każdym członkiem EURADY w dowolnym kraju europejskim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: San Markos w Europie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl