SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mniej widzów ogląda nowy sezon „Sanatorium miłości”

Piąty sezon „Sanatorium miłości” ogląda średnio 2,34 mln widzów, o 60 tys. osób mniej niż czwarty sezon programu emitowany wiosną ub.r. - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Marta Manowska w „Sanatorium miłości 5”, fot. TVP Article

„Sanatorium miłości 5” nadawane jest na antenie Jedynki w niedziele o godz. 21.20, począwszy od 1 stycznia 2023 roku. Po trzech pierwszych odcinkach średnia oglądalność produkcji (do 15 stycznia) wyniosła 2,34 mln widzów. Przełożyło się to na 17,90 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 10,71 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 11,63 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W analizowanym okresie najwięcej widzów zgromadził odcinek z 8 stycznia, który obejrzało średnio 2,59 mln osób.

Względem czwartego sezonu, emitowanego wiosną 2022 roku (w wiosennej ramówce) w tym samym paśmie, „Sanatorium miłości” straciło 60 tys. widzów, ale minimalnie wzrósł jej udział w 4+. Wówczas produkcja po trzech odcinkach gromadziła 2,40 mln widzów. Przełożyło się to na 17,72 proc. udziału w 4+, 11,67 proc. w 16-49 oraz 12,84 proc. w 16-59.

„Sanatorium miłości” to program, w którym biorą udział osoby w wieku 60 i więcej lat. Formuła reality-show polega na tym, że uczestnicy przez okres kilku tygodni mieszkają w sanatorium, gdzie poznają się i przeżywają przygody związane ze sferą uczuć. Program ma na celu przybliżyć problem dyskryminowania osób starszych i pokazać jesień życia w barwny i ciepły sposób, bez względu na wiek.

Zdjęcia do składającego się z 10 odcinków piątego sezonu programu odbywały się wczesną jesienią ub.r. Cykl ponownie kręcony był w Busku-Zdroju. Bez zmian gospodynią cyklu jest Marta Manowska. Autorami „Sanatorium miłości” są Iwona Karpiuk i Piotr Poraj-Poleski.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc.

Dołącz do dyskusji: Mniej widzów ogląda nowy sezon „Sanatorium miłości”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karol
Pomysł emisji wiosną za który odpowiada ówczesny dyrektor Kuczkowski był głupi z założenia. Teraz format jeździ po ramówce gubiąc widownię
16 2
odpowiedź
User
starość nie radość
Szefowa brzydko się starzeje.
10 4
odpowiedź
User
Sanatorium Żałosci
Trzaba być niezłym przegrywem życiowym, by oglądać i się ekscytować tego typu programami.
12 9
odpowiedź