SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Sanatorium miłości” straciło sporo widzów. Hitem finał

Szósta edycja reality-show „Sanatorium miłości” przyciągnęła do TVP1 średnio 1,61 mln widzów. Przełożyło się to na 13,6 proc. udziału stacji w rynku w gronie wszystkich widzów – wynika z analizy Wirtualnemedia.pl. To aż 765 tys. oglądających mniej niż wynosiła widownia poprzedniego sezonu, który jednak był nadawany zimą. 

Kadr z show (screen: YouTube/TVP VOD) Kadr z show (screen: YouTube/TVP VOD)

„Sanatorium miłości 6” nadawane było na antenie Jedynki w niedziele o godz. 21.20, w okresie od 10 marca do 12 maja br. Średnia widownia produkcji wyniosła 1,61 mln widzów. Przełożyło się to na 13,6 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 7,62 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 8,61 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Najwięcej widzów zgromadził finałowy odcinek z 12 maja, który obejrzało średnio 1,76 mln osób. Przynajmniej przez minutę odcinki oglądało średnio 2,38 mln widzów.

Piąty sezon programu emitowany o tej samej porze od 1 stycznia do 5 marca ub.r. oglądało w TVP1 średnio 2,37 mln widzów. Przełożyło się to na 18,37 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 11,3 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 12,37 proc. w grupie 16-59.

„Sanatorium miłości” to program, w którym biorą udział osoby w wieku 60 i więcej lat. Uczestnicy przez kilka tygodni mieszkają w sanatorium, gdzie poznają się i przeżywają uczuciowe przygody. Program ma na celu przybliżyć problem dyskryminowania osób starszych i pokazać jesień życia w barwny i ciepły sposób.

Autorami „Sanatorium miłości” są Iwona Karpiuk i Piotr Poraj-Poleski. Program emitowany jest od 2018 roku.

TVP planuje realizację kolejnego sezonu formatu.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2023 roku wyniósł 7,68 proc.

Dołącz do dyskusji: „Sanatorium miłości” straciło sporo widzów. Hitem finał

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Nie oglądam Sanatorium miłości.
3 5
odpowiedź
User
Seler
Najważniejsze, że na ulicach więcej uśmiechniętych ludzi!
6 2
odpowiedź
User
Bracia PìerdoIec
Nie oglądam Sanatorium miłości.


W dµpę palec.
10 1
odpowiedź