SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sándor Jurásek dyrektorem dystrybucji nadawcy AXN, odchodzi Hubert Drabik

Sándor Jurásek zostanie nowym dyrektorem dystrybucji na Europę Centralną w Sony Pictures Television Networks, nadawcy stacji AXN. Zastąpi Huberta Drabika, który odchodzi z firmy - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Od lewej: Sándor Jurásek i Hubert DrabikArticle

Jurásek zajmie się koordynowaniem wszystkich działań dystrybucyjnych wokół kanałów z portfolio SPT w Europie Centralnej oraz nadzorowaniem prac lokalnych managerów.  - Sándor posiada duże doświadczenie w dystrybucji oraz wiedzę techniczną - co z pewnością przełoży się na umocnienie pozycji SPT Networks w regionie oraz pogłębienie relacji handlowych z partnerami - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl John Rossiter, general manager na Europę Centralną w SPT Networks.

Sándor Jurásek posiada ponad 10-letnie doświadczenie managerskie w sektorze mediów i telekomunikacji. Ostatnio pracował w Eutelsat Broadband, gdzie pełnił funkcję regionalnego dyrektora sprzedaży. Wcześniej był związany z takimi firmami jak PanTel, HBO i Antenna Hungária.

Jurásek Funkcję dyrektora działu dystrybucji SPT Networks CE obejmie z początkiem czerwca br.  Będzie pracował w siedzibie spółki w Budapeszcie i podlegał bezpośrednio Johnowi Rossiter.

Oznacza to, że stanowisko szefa dystrybucji przeniesione zostanie na Węgry, bowiem Hubert Drabik pracował w biurze spółki w Warszawie. Piastował on tę funkcję od czerwca 2012 roku, a wcześniej pełnił funkcję CEO Pay TV w koncernie MTG/Viasat na region Europy Centralnej i Wschodniej. W przeszłości był też dyrektorem zarządzającym HBO Polska. Równolegle od 11 lat Drabik jest aktywnie zaangażowany w rozwój rynku Partnerstwa Publiczno Prywatnego (PPP) w Polsce, w tym piastuje funkcję prezesa Fundacji „Instytut Partnerstwa Publiczno Prywatnego”.

- Przez ten czas polski rynek inwestycji infrastrukturalnych i komunalnych bardzo się zmienił i wzrosło zapotrzebowanie na specjalistyczne metody finansowania inwestycji PPP. Dlatego powierzono mi zadanie stworzenia pierwszego w Polsce funduszu tym się zajmującego - zostałem prezesem Polskich Inwestycji Publiczno Prywatnych SA. W związku z tym naturalną konsekwencją było moje odejście z Sony Pictures Television - mówi Wirtualnemedia.pl Drabik.

SPT Networks to nadawca kanałów telewizyjnych AXN, AXN White, AXN Black i AXN Spin. Oglądać je można w 14 krajach Europy Środkowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sándor Jurásek dyrektorem dystrybucji nadawcy AXN, odchodzi Hubert Drabik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl