SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Satelitarne usługi telemedyczne

Firma Alcatel została wybrana na koordynatora projektu badawczo-rozwojowego Healthware współfinansowanego przez Komisję Europejską.

Projekt Healthware jest realizowany przez 19 partnerów działających w europejskim konsorcjum i ma na celu wspieranie rozwoju satelitarnych rozwiązań telemedycznych, w szczególności wykorzystujących technologie DVB-RCS (Digital Video Broadcasting -Return Channel by Satellite).

Technologie DVB-RCS gwarantują szerokopasmową transmisję z dowolnej placówki medycznej (szpitala, kliniki, domu starców, przychodni itp.) i otwierają nowe możliwości wysoce interaktywnych zastosowań, takich jak zasięganie opinii innych lekarzy czy wideopomoc przy procedurach chirurgicznych.

Projekt Healthware rozwiąże również kwestie współdziałania między platformami DVB RCS, integracji z rozwiązaniami mobilnymi i naziemnymi oraz platform aplikacyjnych i usługowych opartych na otwartych standardach w celu zwiększenia elastyczności wdrożeniowej i operacyjnej tych usług. Jednym z priorytetów projektu jest jakość usług - mają one być niezawodne, bezpieczne i kompleksowe.

Projekt Healthware będzie koncentrować się na obszarach przewlekłych schorzeń układu oddechowego, kardiologii i onkologii za pomocą czterech podstawowych zastosowań:
" szkoleń medycznych,
" telekonsultacji,
" zasięgania opinii innych lekarzy,
" usług domowych.

Healthware jest projektem trzyletnim. Obejmie on analizę wymagań klientów oraz definicję i specyfikację sieci, infrastruktury telekomunikacyjnej i aplikacji. Aplikacje zostaną skonsolidowane na etapie weryfikacji przemysłowej za pomocą platformy w ośrodku Alcatel Space w Cannes, a następnie wdrożone w sieciach pilotażowych w całej Europie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Satelitarne usługi telemedyczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl