SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Satya Nadella oficjalnie nowym CEO Microsoftu (wideo)

Microsoft poinformował, że nowym CEO tej firmy został Satya Nadella, dotychczasowy wiceprezes tej firmy.

Satya Nadella Article

Satyę Nadellę na dyrektora generalnego Microsoftu wybrała rada nadzorcza firmy. Decyzja ta wchodzi w życie wraz z jej ogłoszeniem, a więc formalnie nowy CEO już pełni swoje obowiązki. Nadella jednocześnie został też członkiem rady nadzorczej.

Satya Nadella ma 46 lat, urodził się w Indiach i posiada wykształcenie inżynieryjne (dwa dyplomy, z czego jeden zdobyty na Uniwersytecie Wisconsin). W Microsofcie pracuje od 1992 roku. Dotąd zajmował się przede wszystkim rozwiązaniami dla biznesu, pakietem biurowym Office, usługami chmury oraz infrastrukturą sieciową.

Pierwsze informacje na temat wyboru nowego CEO kilka dni temu podała agencja Bloomberg powołując się na własne źródła (więcej na ten temat). Potwierdziły się jednocześnie inne doniesienia: Bill Gates nie będzie już przewodził radzie nadzorczej Microsoftu, zaś jego miejsce zajmie John Thompson. Założyciel firmy z Redmond ma natomiast pełnić rolę doradcy technologicznego i aktywnie angażować się w prace nad nowymi produktami.

- W okresie aktualnych przemian nie ma lepszej osoby niż Satya Nadella, która mogłaby poprowadzić Microsoft - przekonuje Bill Gates. - Jest urodzonym przywódcą, a także fantastycznym inżynierem z biznesową wizją i umiejętnością skupiania wokół siebie ludzi. Jego wizja tego, jak nowe technologie będą wykorzystywane i odbierane na świecie jest dokładnie tym, czego Microsoft aktualnie potrzebuje - w okresie wkraczania w nowy rozdział, rozszerzania działalności i wprowadzania innowacji - zapowiada.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Satya Nadella oficjalnie nowym CEO Microsoftu (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl