SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Scott Mills dyrektorem generalnym kanału BET należącego do ViacomCBS

Amerykańska stacja telewizyjna BET ma nowego dyrektora generalnego. Został nim Scott Mills, który od ponad 20 lat jest związany z ViacomCBS.

Scott Mills, fot. YouTube/Goldman SachsArticle

BET to amerykańska stacja telewizyjna. Nadaje od 1980 r. Swój program kieruje przede wszystkim do czarnoskórej społeczności i osób młodych, stąd pełna nazwa kanału - Black Entertainment Television. Należy do amerykańskiego koncernu medialnego ViacomCBS.

Teraz firma informuje, że awansowała Scotta Millsa na stanowisko dyrektora generalnego BET. Przez ostatnie cztery lata pełnił on funkcję prezesa tej sieci.

Z firmą związany od 24 lat

Scott Mills pracował w BET i ViacomCBS na różnych stanowiskach od 1997 r. W tym czasie był m.in. wiceprezesem ds. rozwoju biznesu w BET oraz dyrektorem operacyjnym BET Interactive, dyrektorem finansowym oraz prezesem i dyrektorem operacyjnym sieci, a w Viacom został wiceprezesem i dyrektorem administracyjnym odpowiedzialnym za zasoby ludzkie, usługi technologii medialnych, nieruchomości, zakupy programistyczne i bezpieczeństwo.

Podczas kierowania stacją BET Scott Mills był również odpowiedzialny za uruchomienie serwisu streamingowego BET+ oraz za stworzenie BET Studios, które powstało po to, by zapewnić czarnoskórym twórcom większy udział w projektach telewizyjnych i filmowych.

- Pod przywództwem Scotta telewizja BET pięła się coraz wyżej, osiągając sukces komercyjny i wywierając głęboki wpływ na kulturę w okresie ogromnych zmian społeczno-ekonomicznych - powiedział Bob Bakish, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS.

ViacomCBS ze spadkiem przychodów

W 2020 r. przychody ViacomCBS wyniosły 25,28 mld dol. w porównaniu z 26,99 mld dol. w 2019 r. To spadek o 6 proc. w ujęciu rocznym. Za to w samym czwartym kwartale 2020 r. koncern odnotował wzrost przychodów na poziomie 3 proc., one wyniosły 6,84 mld dol.

Zysk netto z działalności operacyjnej w ub.r. wyniósł 2,3 mld dol., co jest wynikiem o 27 proc. gorszym niż w 2019 r., kiedy koncern zarobił 3,17 mld dol.

Dołącz do dyskusji: Scott Mills dyrektorem generalnym kanału BET należącego do ViacomCBS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl