SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Scripps ma już 100 proc. akcji TVN, spółka zniknie z giełdy

Scripps Networks Interactive dokonał zakupu brakujących 1,24 proc. akcji TVN. Tym samym amerykański koncern kontroluje już 100 proc. akcji telewizyjnej spółki i podjął oficjalną decyzję o wycofaniu jej z giełdy.

Article

1,24 proc. akcji TVN, znajdujących się jeszcze na rynku, spółki z grupy Scripps Networks Interactive nabyły w ramach przymusowego wykupu po cenie 20 zł za papier.

Podczas zwołanego we wtorek 29 września br. nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki podjęto uchwałę w sprawie zniesienia dematerializacji akcji TVN (to kwestia techniczna, zamiast zapisów elektronicznych będą one w formie dokumentu). Zdecydowano też o wycofaniu z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie akcji dotąd tam notowanych.

Jak wcześniej podawaliśmy, spółka ma zniknąć z warszawskiego parkietu, gdzie była notowana od 2004 roku, do końca tego roku. W związku z przejmowaniem akcji TVN przez Scripps, firma już 9 września br. zniknęła z indeksów giełdowych, a 23 września br. został zawieszony obrót jej akcjami na giełdzie.

W pierwszej połowie br. Grupa TVN zanotowała 808,3 mln zł przychodów i 116,4 mln zł zysku przypadającego akcjonariuszom.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Scripps ma już 100 proc. akcji TVN, spółka zniknie z giełdy

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wypok
No to część polskiej ekipy może pożegnać się ze stołkami.
51 12
odpowiedź
User
Waldek
no to elo Kuźniar
55 10
odpowiedź
User
agh
Ameryka zawładnęła całym TVNem, ostro.
39 8
odpowiedź
User
Janusz
Ciekawe, czy ruszą tych, co się nachapali przy FOZZ.
30 10
odpowiedź
User
Polskli język trudny język.
Networks! Do jasnej!
12 21
odpowiedź