SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Scripps ze wzrostem wpływów i spadkiem zysku. Prezes uspokaja pracowników: szefostwo Discovery zachowa nasze wartości

W pierwszej połowie br. Scripps Networks Interactive zanotował 1,78 mld dolarów wpływów operacyjnych i 751,7 mln dolarów zysku operacyjnego przed opodatkowaniem. - Na razie nic tak naprawdę się dla nas nie zmieni. Kierownictwo Discovery Communications zobowiązało się, że zachowa nasze tradycje i wartości - zapewnia pracowników Kenneth Lowe, prezes i CEO SNI, w kontekście ogłoszonego przejęcia firmy przez Discovery.

Kenneth W. Lowe, prezes i CEO Scripps Networks Interactive (fot. Cezary Piwowski/TVN)Article

Przychody operacyjne Scripps Networks Interactive wyniosły w minionym półroczu 1,78 mld dolarów, o 4,1 proc. więcej niż rok wcześniej. Wpływy reklamowe wzrosły o 3,4 proc. do 1,26 mld dolarów, przychody z dystrybucji treści - o 5,9 proc. do 478,1 mln dolarów, a pozostałe wpływy - o 6,9 proc. do 42,3 mln dolarów.

Jednocześnie koszty operacyjne koncernu zwiększyły o 2,8 proc. do 1,08 mld dolarów, do czego głównie przyczyniły się wzrosty szkotów usług (o 2,2 proc. do 578,9 mln dolarów) oraz koszty ogólne, sprzedażowe i administracyjne (o 7,6 proc. do 419,8 mln dolarów).

Zysk operacyjny firmy wyniósł 703,6 mln dolarów (o 6,1 proc. więcej niż przed rokiem), a zysk z działalności przed opodatkowaniem - 751,7 mln dolarów (po spadku o 9,5 proc. w skali roku).

Scripps Networks Interactive podał, że w samym drugim kwartale br. w USA zanotował 779 mln dolarów wpływów operacyjnych (3,6 proc. więcej niż rok wcześniej), w tym 552,7 mln dolarów z reklam (2,2 proc. w górę) i 211,9 mln dystrybucji (8,1 proc. w górę). Natomiast na pozostałych rynkach osiągnął 153,3 mln przychodów operacyjnych, po wzroście o 4,2 proc. w skali roku.

W poniedziałek ogłoszono, że Scripps Networks Interactive zostanie kupiony przez Discovery Communications za 14,6 mld dolarów. Transakcja ma zostać sfinalizowana na początku przyszłego roku.

Kenneth Lowe., prezes i CEO Scripps Networks Interactive, w liście skierowanym do pracowników zapewnił, że ta transakcja jest kamieniem milowym w rozwoju koncernu. - Po sfinalizowaniu przejęcia, połączone firmy będą wiodącym dostawcą treści dokumentalnych w telewizji linearnej i internecie, z portfolio komplementarnych marek nie do pominięcia dla zarówno męskich, jak i żeńskich grup społecznych. Zarząd SNI, rodzina Scrippsów i ja jesteśmy pewni, że to porozumienia zapewni naszym znakomitym markom - zarówno w USA, jak i na całym świecie - podstawy do przyszłego wzrostu i ekspansji - stwierdził Lowe. - To właśnie siła tych marek sprawiła, że Discovery było tak zdeterminowane, żeby osiągnąć porozumienie i wiem, że mają już ekscytujący plan, żeby zapewnić tym markom wzrost przez wiele lat na całym świecie - dodał szef SNI.

Lowe zaznaczył, że finalizacja umowy wymaga uzyskania zgód różnych instytucji i regulatorów, co zajmie jeszcze trochę czasu. - Dla nas w Scripps Networks Interactive to oznacza, że na razie nic się tak naprawdę nie zmieni. Musimy dalej być skupieni na robieniu tego, co potrafimy lepiej niż inni. To jest zwycięska drużyna, nadal mamy wyznaczone wyniki oglądalności i budżety do osiągnięcia - i razem będziemy to dalej robić - podkreślił.

Szef koncernu zapewnił też pracowników, że będą im na bieżąco przekazywane wszystkie informacje dotyczące przejęcia przez Discovery. Najważniejsi menedżerowie w najbliższym czasie spotkają się z pracownikami w poszczególnych biurach firmy - na początek w siedzibie w Knoxville i biurze w Nowym Jorku.

- Kierownictwo Discovery Communications zobowiązało się do zachowania tradycji i wartości, które sprawiły, że Scripps Networks Interactive jest dzisiaj taką właśnie firmą. Rozumieją oni, że szefostwo i pracownicy SNI są kluczowymi atutami spółki, widzą w tych ludziach kluczowy czynnik maksymalizowania długoterminowych perspektyw rozwoju połączonych firm - dodał Kenneth Lowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Scripps ze wzrostem wpływów i spadkiem zysku. Prezes uspokaja pracowników: szefostwo Discovery zachowa nasze wartości

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
edi
Wasze wartości? Wy macie jakieś wartości ???
odpowiedź
User
p
Naszych wartości ? wasza wartosci to kawałek makulatury z napisem dolar reszta jest na sprzedaz
odpowiedź