SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Scripps Networks Interactive z wyższymi przychodami i niższym zyskiem, wpływy TVN wzrosły o 4,1 proc.

W pierwszym kwartale br. Scripps Networks Interactive, właściciel m.in. Grupy TVN, zanotował o 4,7 proc. wyższe przychody operacyjne i o 26,5 proc. niższy zysk netto niż rok wcześniej. Wpływy Grupy TVN, liczone w złotówkach, wzrosły w skali roku o 4,1 proc.

Kenneth W. Lowe, prezes i CEO Scripps Networks Interactive (fot. Cezary Piwowski/TVN) Article

Skonsolidowane wpływy operacyjne Scripps Networks Interactive w minionym kwartale wyniosły 855,1 mln dolarów, o 4,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody reklamowe zwiększyły się o 4,3 proc. do 596,7 mln dolarów, wpływy z dystrybucji - o 4,5 proc. do 238,4 mln dolarów, a pozostałe przychody - o 18,1 proc. do 20 mln dolarów.

Stacje telewizyjne nadawane w USA przyniosły koncernowi 736,9 mln dolarów wpływów, o 4,9 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody z reklam urosły o 5,1 proc. do 512,1 mln dolarów, a z dystrybucji - o 4,5 proc. do 211,1 mln dolarów. Firma w komunikacie giełdowym podkreśla, że na rynku amerykańskim utrzymuje się silny popyt na reklamy w jej kanałach lifestylowych (m.in. HGTV, Food Network, Travel Channel, Cooking Channel, DIY Network), co pozwala podnosić ceny.

Skorygowany zysk netto segmentu amerykańskiego Scripps Networks Interactive wyniósł 383,6 mln dolarów, wobec 363,3 mln dolarów w pierwszym kwartale ub.r.

Na rynkach zagranicznych koncern osiągnął 125,5 mln dolarów wpływów operacyjnych, o 3,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Skorygowany zysk netto wzrósł o 15,5 mln dolarów, wobec 9,8 mln dolarów przed rokiem.

Firma podała, że wpływy Grupy TVN w złotówkach (czyli bez wpływu zmian kursu dolara) zwiększyły się o 4,1 proc. Zdaniem nadawcy wynika to m.in. ze wzrostu wyników oglądalności stacji Grupy TVN o 6 proc. w ich głównej grupie docelowej.

Z kolei wpływy operacyjne z HGTV wzrosły w skali roku o 5,3 proc. do 286,1 mln dolarów, z Food Network - o 6,1 proc. do 243,4 mln dolarów, z Travel Channel - o 1,9 proc. do 82,3 mln dolarów, a z Cooking Channel - o 11 proc. do 36,6 mln dolarów. Natomiast przychody z DIY zmalały o 2,5 proc. do 40,5 mln dolarów, a z Great American Country - o 1,4 proc. do 7,2 mln dolarów.

W pionie internetowym koncern zanotował 30,2 mln dolarów wpływów, o 4,3 proc. więcej niż rok wcześniej

Zysk netto Scripps Networks Interactive w minionym kwartale wyniósł 249,8 mln dolarów, o 26,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Firma zwraca uwagę, że w pierwszym kwartale br. ze sprzedaży udziałów (chodzi głównie o udziały w kanale Fox Sports South kupione przez Fox) zyskała 208,2 mln dolarów, a rok później nie zanotowała żadnych takich zysków.

W kwietniu br. TVN sfinalizował sprzedaż koncernowi Ringier Axel Springer Media AG pozostałych 25 proc. udziałów Onet Holding. Nie podano wartości tej transakcji.

Dołącz do dyskusji: Scripps Networks Interactive z wyższymi przychodami i niższym zyskiem, wpływy TVN wzrosły o 4,1 proc.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zaciekawiony
No to czekam na udział pracowników w zysku 4,1 % wypracowany przez zespoły TVN.
10 9
odpowiedź
User
widzem
Nie dla obcego Kapitalu
10 12
odpowiedź