SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SDP apeluje o przywrócenie Witolda Gadowskiego na antenę Jedynki. "Pochopna decyzja, psuje debatę publiczną"

Witold Gadowski pod koniec maja br. zakończył współpracę z Polskim Radiem w trybie natychmiastowym, jako powód kierownictwo Jedynki podało zmiany w ramówce. Zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w wydanym właśnie oświadczeniu ocenia, że „sytuacja ta psuje debatę publiczną w Polsce i jest działaniem na szkodę mediów publicznych w Polsce”.

Witold Gadowski Article

O swoim rozstaniu z rozgłośnią dziennikarz poinformował na Twitterze. Po raz ostatni prowadził program „Komentarz dnia” w Jedynce 28 maja br. Dzień później podał, że już nie współpracuje z publiczną rozgłośnią.

- Moi Drodzy, piszę do tych, którzy zarzucali mi współpracę z Polskim Radiem. Już nie macie argumentu :) ...właśnie mnie wywalili - napisał.

W rozmowie z nami powiedział, że informację otrzymał od dyrektor anteny, Agnieszki Kamińskiej. Powód, jaki mu podano to zmiana ramówki. Zerwanie współpracy ma jednak tryb natychmiastowy. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Polskie Radio, czekamy na odpowiedź.

SDP: pochopna decyzja, psuje debatę publiczną

Stanowisko w tej sprawie zajął zarząd główny Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, które w oświadczeniu „wyraża zdziwienie z powodu zerwania współpracy przez Jedynkę Polskie Radio z redaktorem Witoldem Gadowskim.

W dniu zawieszenia współpracy z dziennikarzem Centrum Monitoringu Wolności Prasy w imieniu  SDP zwróciło się do prezesa Polskiego Radia  Andrzeja Rogoyskiego z prośbą o wyjaśnienie sytuacji oraz z apelem o przywrócenie go do pracy w Polskim Radiu Witolda Gadowskiego „wybitnego polskiego publicysty, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, na które do dziś nie otrzymało odpowiedzi”.

- Dyrekcja PR 1  Polskiego Radia zawiesiła współpracę z red. Witoldem Gadowskim, który prowadził m.in. audycję „Debata Jedynki” i „Komentarz dnia” z powodu „zmiany ramówki”, o czym red. Gadowski został poinformowany smsem, bez wyjaśnienia przyczyn tak radykalnego ruchu, jakim jest zawsze zdjęcie z anteny programów konkretnego autora. W naszej ocenie sytuacja ta psuje debatę publiczną w Polsce i jest działaniem na szkodę mediów publicznych w Polsce – stwierdziło CMWP SDP.

Zarząd główny SDP „oczekuje wycofania się  przez kierownictwo Polskiego Radia z tej pochopnej decyzji” – podsumowano.

Lisicki i Kożuszek za Gadowskiego

Od poniedziałku, 10 czerwca br. prowadzącym „Komentarz dnia” jest Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, a od wtorku, 11 czerwca br. - Henryk Kożuszek, publicysta „Gazety Polskiej”.

Na co dzień program prowadzi także Adrian Klarenbach z TVP Info oraz Henryk Szrubacz, dziennikarz Jedynki. Dodatkowo Paweł Lisicki jest również gospodarzem „Salonu politycznego Trójki”.

W okresie od marca do maja br. Jedynka zajęła czwarte miejsce zajęła w rankingu słuchalności pod względem udziału w rynku. Jej wynik spadł w skali roku o 0,8 pkt. proc. do 5,9 proc.

Obecnie Witold Gadowski prowadzi własny videoblog internetowy „GadowskiTV”, na którym mówi o najważniejszych problemach Polski i świata. Od 2017 roku jest wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Na kolejną trzyletnią kadencję władze organizacji zostały wybrane w lutym ub.r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SDP apeluje o przywrócenie Witolda Gadowskiego na antenę Jedynki. "Pochopna decyzja, psuje debatę publiczną"

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuiz
Czytam "Dziennik Chuligana"...
4 1
odpowiedź
User
Ford
Sto metrów mułu i wodorosty nic nie warty jest ten dziennikarz
15 25
odpowiedź
User
Houk
Zdecydowanie za mało jest w Polskim Radiu dziennikarzy z Sieci DoRzeczy Gazety Polskiej I Gazety Polskiej Codziennie. To że zabraknie Gadowskiego zaburzy równowagę w najbardziej obiektywnych i zrównoważonych mediach.
22 9
odpowiedź
User
brygadier
A co on myślał, że w Polskim Radiu to bedzie gadał, co chce? Czy ten pan nie jest przypadkiem wiceprezesem SDP, które tak bardzo apeluje w jego obronie? Żenujące, panie Gadowski.
20 22
odpowiedź
User
Gość X
W żadnym wypadku.
4 5
odpowiedź