SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SDP apeluje o przywrócenie Witolda Gadowskiego na antenę Jedynki. "Pochopna decyzja, psuje debatę publiczną"

Witold Gadowski pod koniec maja br. zakończył współpracę z Polskim Radiem w trybie natychmiastowym, jako powód kierownictwo Jedynki podało zmiany w ramówce. Zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w wydanym właśnie oświadczeniu ocenia, że „sytuacja ta psuje debatę publiczną w Polsce i jest działaniem na szkodę mediów publicznych w Polsce”.

Witold GadowskiArticle

O swoim rozstaniu z rozgłośnią dziennikarz poinformował na Twitterze. Po raz ostatni prowadził program „Komentarz dnia” w Jedynce 28 maja br. Dzień później podał, że już nie współpracuje z publiczną rozgłośnią.

- Moi Drodzy, piszę do tych, którzy zarzucali mi współpracę z Polskim Radiem. Już nie macie argumentu :) ...właśnie mnie wywalili - napisał.

W rozmowie z nami powiedział, że informację otrzymał od dyrektor anteny, Agnieszki Kamińskiej. Powód, jaki mu podano to zmiana ramówki. Zerwanie współpracy ma jednak tryb natychmiastowy. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Polskie Radio, czekamy na odpowiedź.

SDP: pochopna decyzja, psuje debatę publiczną

Stanowisko w tej sprawie zajął zarząd główny Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, które w oświadczeniu „wyraża zdziwienie z powodu zerwania współpracy przez Jedynkę Polskie Radio z redaktorem Witoldem Gadowskim.

W dniu zawieszenia współpracy z dziennikarzem Centrum Monitoringu Wolności Prasy w imieniu  SDP zwróciło się do prezesa Polskiego Radia  Andrzeja Rogoyskiego z prośbą o wyjaśnienie sytuacji oraz z apelem o przywrócenie go do pracy w Polskim Radiu Witolda Gadowskiego „wybitnego polskiego publicysty, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, na które do dziś nie otrzymało odpowiedzi”.

- Dyrekcja PR 1  Polskiego Radia zawiesiła współpracę z red. Witoldem Gadowskim, który prowadził m.in. audycję „Debata Jedynki” i „Komentarz dnia” z powodu „zmiany ramówki”, o czym red. Gadowski został poinformowany smsem, bez wyjaśnienia przyczyn tak radykalnego ruchu, jakim jest zawsze zdjęcie z anteny programów konkretnego autora. W naszej ocenie sytuacja ta psuje debatę publiczną w Polsce i jest działaniem na szkodę mediów publicznych w Polsce – stwierdziło CMWP SDP.

Zarząd główny SDP „oczekuje wycofania się  przez kierownictwo Polskiego Radia z tej pochopnej decyzji” – podsumowano.

Lisicki i Kożuszek za Gadowskiego

Od poniedziałku, 10 czerwca br. prowadzącym „Komentarz dnia” jest Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, a od wtorku, 11 czerwca br. - Henryk Kożuszek, publicysta „Gazety Polskiej”.

Na co dzień program prowadzi także Adrian Klarenbach z TVP Info oraz Henryk Szrubacz, dziennikarz Jedynki. Dodatkowo Paweł Lisicki jest również gospodarzem „Salonu politycznego Trójki”.

W okresie od marca do maja br. Jedynka zajęła czwarte miejsce zajęła w rankingu słuchalności pod względem udziału w rynku. Jej wynik spadł w skali roku o 0,8 pkt. proc. do 5,9 proc.

Obecnie Witold Gadowski prowadzi własny videoblog internetowy „GadowskiTV”, na którym mówi o najważniejszych problemach Polski i świata. Od 2017 roku jest wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Na kolejną trzyletnią kadencję władze organizacji zostały wybrane w lutym ub.r.

Dołącz do dyskusji: SDP apeluje o przywrócenie Witolda Gadowskiego na antenę Jedynki. "Pochopna decyzja, psuje debatę publiczną"

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuiz
Czytam "Dziennik Chuligana"...
odpowiedź
User
Ford
Sto metrów mułu i wodorosty nic nie warty jest ten dziennikarz
odpowiedź
User
Houk
Zdecydowanie za mało jest w Polskim Radiu dziennikarzy z Sieci DoRzeczy Gazety Polskiej I Gazety Polskiej Codziennie. To że zabraknie Gadowskiego zaburzy równowagę w najbardziej obiektywnych i zrównoważonych mediach.
odpowiedź