SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SE.pl z mniejszą przewagę nad Fakt.pl, mocno w górę Rp.pl i Dziennik.pl (serwisy dzienników)

Portal SE.pl pozostaje liderem wśród witryn dzienników ogólnopolskich, przy czym zmalała jego przewaga nad Fakt.pl i Wyborcza.pl. Największe wzrosty osiągnęły portal „Rzeczpospolitej” i Dziennik.pl.

Article

W sierpniu br. portal „Super Expressu” SE.pl (Grupa ZPR Media) zanotował 9,96 mln użytkowników i 29,99 proc. zasięgu. Fakt.pl (Ringier Axel Springer Polska) miał, jako strona www i aplikacja mobilna, 9,65 mln internautów i 29,05 proc. zasięgu, a serwis i aplikacja Wyborcza.pl (Agora) - 8,26 mln odwiedzających i 14,87 proc. zasięgu - pokazują wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Na dwóch ostatnich platformach obowiązuje subskrypcyjny system dostępu do treści. Na Fakt.pl wprowadzono go w sierpniu ub.r., a w serwisach „Gazety Wyborczej” (Wyborcza.pl w sierpniu br. miała 1,79 mln internautów i 5,38 proc. zasięgu) obowiązuje od prawie ośmiu lat, na koniec czerwca br. korzystało z niego 258,2 tys. użytkowników, o 6,1 proc. więcej niż rok wcześniej, a kwartalne wpływy z subskrypcji zwiększyły się o 22,5 proc.

Rp.pl przed witrynami „Dziennika Gazety Prawnej”

Portal „Rzeczpospolitej” Rp.pl (Gremi Media) odwiedziło 4,12 mln internautów, co dało 12,41 proc. zasięgu. „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor PL) ma trzy witryny internetowe: Dziennik.pl zanotował 2,96 mln użytkowników i 8,9 proc. zasięgu, Gazetaprawna.pl - 2,87 mln odwiedzających i 8,65 proc. zasięgu, a Forsal.pl - 1,27 mln użytkowników i 3,84 proc. zasięgu.

Przegladsportowy.pl (Ringier Axel Springer Polska) i Polskatimes.pl (Polska Press) osiągnęły prawie identyczne wyniki: 1,48 mln internautów i 4,45 proc. zasięgu.

Zestawienie zamykają serwisy dwóch dzienników gospodarczych. Witryna „Pulsu Biznesu” BP.pl (Bonnier Business Polska) miała 806,1 tys. użytkowników i 2,43 proc. zasięgu, a Parkiet.com (Gremi Media) - 229,1 tys. internautów i 0,69 proc. zasięgu.

W porównaniu z lipcem SE.pl zanotował spadek o 409 tys. internautów, czyli 3,9 proc. W konsekwencji stracił część przewagi nad Fakt.pl (spadek o 98,3 tys. użytkowników, czyli 1 proc.) i Wyborcza.pl (wzrost o 94,9 tys. użytkowników, 1,2 proc.).

Rp.pl mocno w górę, Forsal.pl ze spadkiem

Serwis „Rzeczpospolitej” zyskał 628,9 tys. użytkowników (to 18 proc. w górę), a Dziennik.pl - 253,4 tys. (9,4 proc.). Na Wyborcza.biz liczba internautów zwiększyła się o 185 tys. (11,5 proc.), a na PB.pl - o 41,1 tys. (5,4 proc.).

Z kolei Gazetaprawna.pl zanotowała spadek o 215,6 tys. użytkowników (7 proc.), a Forsal.pl - o 156,6 tys. (10,9 proc.).

Dołącz do dyskusji: SE.pl z mniejszą przewagę nad Fakt.pl, mocno w górę Rp.pl i Dziennik.pl (serwisy dzienników)

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Unity
Oto dobitny przykład, że są ludzie niezastąpieni.
odpowiedź
User
Janek
Patrząc na to co sie dzieje w se i na zarządzanie, wyczuwam nadchodzącą klęskę
odpowiedź
User
Kuba
Jak zwykle se.pl ciągnie na statystykach podłączonej domeny kulinarnej beszamel. Nic nowego nie wprowadzili, niczego się nie nauczyli, nic się nie zmieniło od czasu jak zarządzała portalem Aga Starewicz.
odpowiedź