SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sebastian Hejnowski odchodzi z Publicis Groupe, Sebastian Stępak prezesem agencji MSL

Sebastian Hejnowski zrezygnował z funkcji prezesa agencji public relations MSL i po dziewięciu latach pracy rozstaje się z Publicis Groupe. Nowym szefem MSL będzie Sebastian Stępak, związany z firmą od 5 lat.

W komunikacie prasowym nie podano powodów rezygnacji Sebastiana Hejnowskiego. Zaznaczono, że będzie on związany z Publicis Groupe do końca br.

- Jestem dumy z pozycji MSL. Zbudowaliśmy silny zespół, który wraz z klientami umacniał przez lata pozycję public relations w szerokim miksie komunikacji. Wierzę, że MSL pod rządami Sebastiana Stępaka będzie nadal się umacniał i życzę agencji wielu sukcesów - komentuje Hejnowski.

Przez ostatni rok Sebastian Hejnowski oprócz zarządzania MSL pełnił w Publicis Groupe funkcję chief growth officera. Firma zdecydowała nie obsadzać nowej osoby na tym stanowisku.

- W każdej organizacji przychodzą momenty rozstań. Sebastian Hejnowski niewątpliwie wniósł istotny wkład w budowanie grupy MSL w Polsce i w regionie. Stworzył zespół, który dzisiaj jest gotowy na największe wyzwania. Życzę mu powodzenia i nowych wyzwań, które przyniosą mu takie sukcesy jak dotychczas - komentuje Tomasz Pawlikowski, co-CEO Publicis Groupe w Polsce.

Sebastian Hejnowski był jednym z udziałowców agencji Ciszewski PR, którą Publicis Groupe przejęła w 2011 roku i zmieniła nazwę na MSL. Po tej fuzji odpowiadał za zarządzanie i rozwój MSL w regionie, włączył do niej istniejące agencje w Bukareszcie i Sofii oraz nowe w Stambule i Pradze. Kolejno pełnił funkcje dyrektora MSL Group w Polsce, od połowy 2015 roku - szefa tej agencji w Europie Środkowo-Wschodniej, a jesienią 2017 roku został szefem spółki LBG, do której przeniesiono agencje Arc, Leo Burnett i MSL.

Hejnowski był też członkiem europejskiego komitetu sterującego MSL. Pełnił funkcję jurora w konkursach marketingowych, m.in. Golden Drum, Cristal Festival i Złote Spinacze. Jest wykładowcą akademickim, autorem książek.

- Nie mam na razie żadnych konkretnych planów zawodowych. Zajmę się kilkoma projektami spoza branży reklamowej a potem zobaczymy, co życie przyniesie - przekazał Sebastian Hejnowski portalowi Wirtualnemedia.pl.

Hejnowski to kolejna osoba z kierownictwa odchodząca z MSL. W połowie ub.r. z agencją rozstała się Zofia Bugajna-Kasdepke, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju biznesu w regionie CEE. Jej stanowisko nie zostało ponownie obsadzone. W listopadzie Bugajna-Kasdepke została wiceprezeską i członkinią zarządu w firmie odzieżowej Risk Made in Warsaw.

Sebastian Stępak nowym prezesem MSL

Nowym prezesem zarządu MSL został Sebastian Stępak. Pracuje w niej od 2015 roku, poprzednio pełnił funkcję dyrektora generalnego od 2015 r.

Karierę w branży marketingowej zaczynał w 2003 roku w Ciszewski PR, potem pracował w agencjach Sigma i Grayling. W 2011 roku wrócił do Ciszewski PR, która została przejęta przez Grupę Publicis. W 2013 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego w Publicis Consultants, a od 2015 roku znów pracuje w MSL.

Stępak był jurorem w Cannes Lions, Clio Awards,  KTR, Złotych Spinaczach, Sabre Awards i wielu innych. Prowadził zajęcia i wykłady na czołowych polskich uczelniach. Specjalizuje się w komunikacji kryzysowej, issue management i kształtowaniu wizerunku osób publicznych.

- Sebastian Stępak, od lat związany z MSL, a wcześniej również z Ciszewski PR, jest idealnym kontynuatorem procesu rozwoju agencji. Obaj mamy ambitne plany w obszarach PR i influence w ramach grupy, a obecna sytuacja gospodarcza tylko przyspieszy ich realizację - zapowiada Tomasz Pawlikowski.

W 2018 roku przychody agencji MSL Group wyniosły 32,9 mln zł (wobec 27,87 mln zł w roku poprzednim), a zysk netto wzrósł rok do roku z 2,35 mln zł do 3,56 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Sebastian Hejnowski odchodzi z Publicis Groupe, Sebastian Stępak prezesem agencji MSL

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Znawca
Czyżby nie było zgody na obcięcie pensji i stad taka decyzja?
odpowiedź
User
olga
Sebastian, trzymam mocno kciuki za nowe! To musi być coś extra :)
odpowiedź
User
jan
dziękuję za wszystko, gratuluję tego co udało się zbudować!
Powodzenia w nowych wyzwaniach!
odpowiedź