SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Publicis Communications łączy agencje Arc, Leo Burnett oraz MSL w spółkę LBG, na czele Sebastian Hejnowski

Od 10 października Publicis Communications łączy w jedną spółkę LBG trzy agencje -  Arc, Leo Burnett i MSL. Nową strukturą kieruje Sebastian Hejnowski, dotychczasowy CEO MSL Central and Eastern Europe.

Sebastian Hejnowski, prezes MSL GroupSebastian Hejnowski, prezes MSL Group

Jak podano w komunikacie "zmiana w strukturze podmiotów wchodzących w skład Publicis Communications wynika przede wszystkim z chęci uproszczenia funkcjonowania agencji i zmniejszenia ilości biurokracji. W związku z tym, firma systematycznie redukuje liczbę podmiotów prawnych".

Od 10 października marki Arc, Leo Burnett oraz MSL będą funkcjonowały jako osobne oddziały w ramach jednej spółki LBG, której szefem będzie Sebastian Hejnowski. Przez ostatnie dwa lata pracował w warszawskim i paryskim biurze Publicis Groupe. Obecni dyrektorzy zarządzający Leo Burnett Warsaw - Hanna Jackowska, MSL - Sebastian Stępak oraz Arc - którego szefową jest Agnieszka Gryżewska - będą raportowali bezpośrednio do Hejnowskiego, zachowując dotychczasową niezależność swoich agencji. Wymienione marki będą funkcjonowały jako osobne oddziały w ramach jednej spółki LBG.

- Sebastian to dynamiczny menedżer, który buduje efektywne organizacje i zapewnia ich wzrost. Jego skuteczność i umiejętności zarządzania będą ważnym elementem budowania zintegrowanej oferty spółek w jednym z filarów grupy -   komentuje Tomasz Pawlikowski, chairman & CEO Publicis Communications.

W związku z połączeniem trzech agencji, planowana jest przeprowadzka biura MSL na powierzchnię biurową, gdzie znajduje się Leo Burnett i Arc.

Dyrektorem operacyjnym polskiego oddziału Publicis Communications od lipca tego roku jest Marek Gargała.

Dołącz do dyskusji: Publicis Communications łączy agencje Arc, Leo Burnett oraz MSL w spółkę LBG, na czele Sebastian Hejnowski

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tryt
Facet który absolutnie nie szanuje klientów.
odpowiedź
User
Nick
Gdy zwiezie się kilka kup obornika na jedną dużą, to nie znaczy, że będzie mniej śmierdzieć. Po prostu jedną kupę łatwiej obejść i skontrolować.
odpowiedź
User
Marek
Ta „tprzeprowadzka na wspólna powierzchnie” to pewnie z nadmiaru sukcesu firm wchodzących w skład LBG :) Niesamowite jak szybko można rozwalić coś, co jeszcze kilka lat temu było kwitnącym biznesem ciekawe ile jeszcze „uproszczeń struktury” planuje publicis w Polsce ? ;).
odpowiedź