SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Secret Service” znika z rynku przez spór wydawcy i właściciela tytułu

Po wydaniu dwóch pierwszych numerów dwumiesięcznik „Secret Service” przestanie się ukazywać, przyczyną spór pomiędzy wydawcą a właścicielem praw do tytułu.

Article

Na oficjalnym profilu dwumiesięcznika „Secret Service” ukazało się oświadczenie Robert Łapińskiego, wydawcy magazynu. Pisze w nim, że z powodów formalnych tytuł w obecnej postaci zniknie z rynku.

- Idea Ahead (wydawca) nie dysponuje już prawami do marki „Secret Service”. Wróciły one do właściciela, czyli spółki Bronwald - wyjaśnia w oświadczeniu Łapiński. - Prawa do tytułu były licencjonowane na podstawie umowy, która wygasła. Oznacza to, że nie będziemy już wydawać czasopisma pod tytułem „Secret Service”. Nie mamy żadnej wiedzy, czy pismo pod tą nazwą będzie się nadal ukazywało - decyzje w tym zakresie leżą wyłącznie po stronie właściciela tytułu.

Wydawca zaznacza jednocześnie, że w miejsce „Secret Service” pojawi się nowy tytuł. - W dalszym ciągu będziemy wydawać magazyn poświęcony kulturze gier wideo, zgodnie z wizją jaką przedstawialiśmy dotychczas. Czasopismo tworzyć będzie ten sam lub bardzo zbliżony skład redakcyjny, z Piotrem Mańkowskim jako redaktorem naczelnym. Zostaje z nami też cała załoga, dzięki której magazyn się ukazuje - głosi oświadczenie.

W dalszej części Łapiński obiecuje, że wspomniany nowy tytuł będzie ukazywał się jako miesięcznik a nie, jak dotychczas „Secret Service” w cyklu dwumiesięcznym. Łapiński obiecuje nową szatę graficzną, stronę internetową z blogami autorów, forum, a także wydanie elektroniczne w formie specjalnej aplikacji. Redakcja zostanie przeniesiona do nowej siedziby na warszawskich Kabatach.

Reaktywacja zamkniętego w 2001 r. „Secret Service” nastąpiła w połowie 2014 r., a pierwszy numer ukazał się 30 września. Środki potrzebne na ponowne uruchomienie tytułu zostały w większości zebrane dzięki akcji crowdfundingowej w serwisie PolakPotrafi.pl, która przyniosła wydawcy prawie 300 tys. zł zadeklarowanych przez ponad 3500 osób (więcej informacji tutaj).

Dlatego w oświadczeniu Łapiński wyjaśnia także dalszy sposób postępowania wobec darczyńców tytułu. - Niezależnie od decyzji właściciela „Secret Service” o dalszym jego losie, pragniemy poinformować Wspierających projekt na PolakPotrafi.pl, że otrzymacie kolejne numery wydawanego przez nas czasopisma, niezależnie od tego, czy „Secret Service” będzie się ukazywał nadal, czy nie - informuje Łapiński. - Wszyscy którzy wsparli akcję choć złotówką, otrzymają kody umożliwiające darmowy dostęp do najbliższego wydania (Web, Google Play, AppStore). Wszyscy, którzy zdecydowali się w czasie akcji na nagrody z drukowaną wersją magazynu (niezależnie od wybranej ilości wydań), otrzymają bezpłatnie nowy numer naszego magazynu w wersji papierowej, wraz z przesyłką na terytorium Polski. Osoby, które miały otrzymać sześć kolejnych wydań, również otrzymają najbliższe wydanie „gratis” - czyli jeszcze w sumie pięć numerów, zamiast czterech. W ten sposób pozwolimy Wam ocenić, czy nadal warto być z nami - zapowiada wydawca „Secret Service”.

W branży gier komputerowych od dłuższego czasu pojawiały się głosy o narastającym konflikcie pomiędzy Waldemarem „Pegazem” Nowakiem, a Robertem Łapińskim i zespołem tworzącym nowy „Secret Service”. Pragnący zachować anonimowość informator zbliżony do kręgów redakcji powiedział Wirtualnemedia.pl, że napięta atmosfera pomiędzy Nowakiem a Łapińskim była szczególnie widoczna w ostatnich tygodniach. W efekcie Nowak, który jest właścicielem praw do tytułu zdecydował o cofnięciu wydawcy praw do jego wydawania.

Wirtualnemedia.pl nie otrzymały do tej pory odpowiedzi od Roberta Łapińskiego na prośbę o komentarz w całej sprawie. Po ukazaniu się pierwszego numeru nowego „Secret Service” pytani przez Wirtualnemedia.pl eksperci branży gier komputerowych przyjęli tytuł z mieszanymi uczuciami. Wielu z nich podkreślało, że zespół będzie musiał odnaleźć właściwą formułe, która przyciągnie do pisma nowych odbiorców, a nie tylko czytelników dawnego „Secret Service” (zobacz komentarze).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Secret Service” znika z rynku przez spór wydawcy i właściciela tytułu

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzyś Kubeczko
TYLKO TOP SECRET!!!!
odpowiedź
User
Rico
Pismo będzie nazywać się PIXEL.
odpowiedź
User
hahahaha
Wraca pies do wymiocin swoich, a umyta świnia znów się tarza w błocie. - Biblia!!!
odpowiedź