SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Secure Work Space - nowe rozwiązanie zabezpieczające BlackBerry dla iOS i Androida

Firma BlackBerry ogłosiła dostępność nowego rozwiązania zabezpieczającego Secure Work Space, które odseparowuje służbowe oraz osobiste aplikacje i dane na platformach iOS i Android.

Secure Work Space - nowe rozwiązanie zabezpieczające BlackBerry dla iOS i Androida

Secure Work Space dla iOS i Androida to nowa opcja w ramach BlackBerry Enterprise Service 10 (wersja 10.1.1), która oferuje użytkownikom korzystającym z własnych urządzeń komunikacyjnych rozwiązanie charakteryzujące się połączeniem bezpieczeństwa, użyteczności i całkowitych kosztów utrzymania.

Secure Work Space dostarcza taki sam interfejs dla urządzeń na platformie iOS czy Android i dodatkowo integrację poczty elektronicznej (z uwzględnieniem odczytu załączników), kalendarza i kontaktów. Możliwy jest także bezpieczny dostęp do intranetu za pośrednictwem przeglądarki i możliwość edycji dokumentów przez BlackBerry Documents To Go. Wraz z odseparowanymi i kontrolowanymi w ramach kontenera Secure Work Space danymi korporacyjnymi, te standardowe aplikacje mogą być udostępnione każdemu użytkownikowi, wspólnie z innymi aplikacjami wybranymi przez firmę.

Rozwiązanie Secure Work Space wykorzystuje ten sam zaufany typ połączenia typu behind-the-firewall dostępny dla smartfonów BlackBerry i rozszerza funkcje BlackBerry zabezpieczające dane w spoczynku jak i w przesyle na urządzenia działające na platformach iOS i Android. Kontener Secure Work Space jest zarządzany za pośrednictwem BlackBerry Enterprise Service 10, przez co można zarządzać wszystkimi urządzaniami z jednej konsoli.

Oprogramowanie serwera BlackBerry Enterprise Service 10 jest do bezpłatnego pobrania. Opłata za roczną licencję na dostęp klienta (CAL - client access license) dla Secure Work Space wynosi $99 (sugerowana cena producenta) rocznie za jedno urządzenie. BlackBerry Enterprise Service 10 jest także dostępne jako próbny zestaw na okres sześćdziesięciu dni, obejmujący 50 licencji CAL na EMM Corporate (umożliwiający zarządzanie smartfonami z BlackBerry 10) oraz 50 licencji CAL na Secure Work Space. Próbny zestaw oprogramowania można pobrać z tej strony.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Secure Work Space - nowe rozwiązanie zabezpieczające BlackBerry dla iOS i Androida

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl