SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wraca „Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Premierowe odcinki jesienią w TTV

W jesiennej ramówce br. TTV pokaże premierowe odcinki court-show „Sędzia Anna Maria Wesołowska” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jest to reaktywacja cyklu, który oglądać można było w latach 2006-2011 w TVN. - TTV konsekwentnie stawia na budowanie stabilnych przedpołudniowych i popołudniowych pasm. „Sędzia Anna Maria Wesołowska” pomoże wzmocnić ten kierunek - komentuje nam Lidia Kazen, dyrektor programowa stacji.

fot. TVN Article

Court-show „Sędzia Anna Maria Wesołowska” to polska wersja niemieckiego formatu „Sędzia Aleksander Hold” (niem. „Richter Alexander Hold”). Formuła fabularno-dokumentalnego cyklu polega na rozpatrywaniu różnych spraw karnych. Akcja rozgrywa się na sali sądowej. Zaczyna się od przedstawienia zarzutów przez prokuratora, następnie przesłuchiwani są świadkowie, a na koniec ogłaszany jest wyrok.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że należący do Telewizji TVN kanał TTV podjął decyzję o reaktywacji court-show, którego nowe odcinki będzie można oglądać w jesiennej ramówce tego roku. Znajdą się one najprawdopodobniej w access prime-time stacji w dni powszednie.

- Cieszę się, że premierowe odcinki serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska” zadebiutują jesienią w telewizji TTV. Ten sprawdzony i popularny format na naszej antenie jest dostępny dla widzów od początku istnienia stacji. Dlatego zdecydowaliśmy się na produkcję nowych odcinków, gdyż TTV konsekwentnie stawia na budowanie stabilnych przedpołudniowych i popołudniowych pasm - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV. - „Sędzia Anna Maria Wesołowska” pomoże wzmocnić ten kierunek. Wiosną w tej roli doskonale sprawdziły się trzy poranne pasma „Expressu” a także popołudniowe emisje „Usterki” oraz „Patentu na kasę” - dodaje.

W środę agencja Stars Impresariat Filmowy rozpoczęła casting do obsady nowych odcinków fabularno-dokumentalnego cyklu. Poszukiwani są prawdziwi adwokaci, prokuratorzy i radcy prawni (tj. z odpowiednim wykształceniem, najlepiej również z doświadczeniem w sprawach karnych). Casting skierowany jest do kobiet i mężczyzn z całej Polski, którzy mają około 30-45 lat.

Osoby zainteresowane mogą wysyłać swoje zgłoszenia na adres g.mitura@stars-impresariat.pl.

Za produkcję nowych odcinków „Sędzi Anny Mariy Wesołowskiej” bez zmian odpowiadać będzie Constantin Entertainment Polska.

- Zarówno przed laty, jak i dzisiaj, historie prezentowane w odcinkach będą punktem wyjścia do wydania wyroku i prezentacji jego uzasadnienia, które jest zawsze mądrym, edukacyjnym przesłaniem dla odbiorcy. Kiedy kilkanaście lat temu zaczynaliśmy produkcję, naszym celem było oswojenie widza z salą sądową i procedurami, przedstawienie świata zza zamkniętych drzwi sal sądowych. Obecnie wyzwaniem dla naszego zespołu będzie zaprezentowanie nowej dynamicznej rzeczywistości w taki sposób, by historie nadal były magensem dla widza, który w konsekwencji z zainteresowaniem wysłucha końcowego uzasadnienia wyroku sędzi Anny Marii Wesołowskiej - mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Fromowitz, producent court-show.

„Sędzia Anna Maria Wesołowska” to pierwszy polski show sądowy, który przez pięć i pół roku emisji w TVN doczekał się 634 odcinków. Wszystkie rozprawy poprowadziła Anna Wesołowska - sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi, która grała w serialu samą siebie. W ostatnich latach cykl powtarzano na różnych antenach z Grupy TVN. Odcinki dostępne są również w Player.pl.

W 2018 roku udział TTV w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów wyniósł 2,14 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wraca „Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Premierowe odcinki jesienią w TTV

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
superstar
o jak fajnie! Czy ktoś wie kiedy są castingi? Zagrałbym jakąś rólkę epizodyczną świadka w sprawie.
16 27
odpowiedź
User
Z branży
Doskonały pomysł patrząc na wyniki.
Oby tylko na prime time starczyło kasy:-) bo Ttv na nocnych wynikach buduje pozycje
22 10
odpowiedź
User
walter
Only Anna Maria Wesołowska can judge me 😁😁😁
39 8
odpowiedź
User
marketer
To było tak głupie że aż śmieszne. Pierwszy objazdowy sąd w Polsce...
34 14
odpowiedź
User
Szymon65h
Czemu nie TVN wszyscy patrzyli na TVN dajcie W11
22 10
odpowiedź