SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sektor motoryzacyjny oczekuje wzrostu inwestycji i sprzedaży w 2011 r.

Aż 75 proc. firm z branży motoryzacyjnej w Polsce planuje podjęcie nowych inwestycji w przyszłym roku, a co trzecia zapowiada zwiększenie zatrudnienia.

Sektor motoryzacyjny oczekuje wzrostu inwestycji i sprzedaży w 2011 r.

Przedsiębiorcy z tego sektora spodziewają się wzrostu sprzedaży w 2011 roku, a co za tym idzie - większych przychodów w nadchodzących 12 miesiącach, wynika z badania firmy doradczej Deloitte.

Według badania Deloitte, ponad 50% z przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej przewiduje, że w najbliższych 6 miesiącach rynki zbytu będą się powiększać, a wielkość sprzedaży wzrośnie. Może to być związane z planowanymi na kolejny rok inwestycjami. Aż trzy czwarte wszystkich ankietowanych oceniło, że rok 2011 będzie okresem rozwoju, niemal połowa stwierdziła, że inwestycje są niemal pewne.

„Sektor motoryzacyjny cechują bardzo pozytywne nastroje, dotyczące końca roku 2010 oraz początku 2011. Na tej podstawie podejmowane będą decyzje inwestycyjne. Ważne, że dobre nastroje kształtowane są przez sam rynek, a nie dzięki zachętom dla nabywców nowych samochodów, jak to miało miejsce w wielu krajach"- powiedział dyrektor w dziale audytu Deloitte Marek Turczyński na spotkaniu z dziennikarzami.

Zmiany te, według Deloitte, pociągną za sobą wzrost zatrudnienia. Jedna trzecia przedsiębiorców deklaruje, że w najbliższym czasie będzie potrzebowała dodatkowych kadr.

„Należy mieć na uwadze specyfikę rynku motoryzacyjnego, który w określonej części korzysta z pracowników tymczasowych. Przedstawione dane, dotyczącą wszystkich członków załogi, niezależnie od formy ich zatrudnienia. Trzeba pamiętać, że w przypadku personelu stałego wahania w poziomie zatrudniania będą mniejsze niż dla pracowników tymczasowych" - dodał Turczyński.

Przedstawiciele sektora motoryzacyjnego zdecydowanie mniej optymistycznie oceniają kwestie podatkowe. Aż 62% respondentów spodziewa się, że w nadchodzącym roku będzie stosowana bardziej restrykcyjna ocena rozliczeń podatkowych. Podobnie negatywnie przewiduje się wprowadzenie w Polsce zachęt, ułatwień lub ulg dedykowanych dla sektora motoryzacyjnego.

Ankieta została przeprowadzona między 6 września a 26 listopada 2010 roku wśród 100 przedsiębiorców, a wynik badania został opracowany na podstawie 77 poprawnie sporządzonych ankiet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sektor motoryzacyjny oczekuje wzrostu inwestycji i sprzedaży w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl