SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Seniorzy pasjonatami globalnej sieci

UPC Polska organizuje kolejne kursy internetowe dla seniorów.

W odpowiedzi na  zainteresowanie seniorów bezpłatnymi kursami podstaw internetu UPC Polska po raz drugi organizuje je w 8 miastach w Polsce.

Jak podano w komunikacie kursy UPC zachęciły seniorów do poznawania nowych technologii. Prawie wszyscy uczestnicy pierwszej edycji deklarują zamiar kontynuowania nauki i korzystania z internetu. Z doświadczeń zdobytych przez UPC wynika, że seniorzy otwierają się na globalną sieć – jeśli tylko mają ku temu szanse.

Zainteresowanie seniorów pierwszą serią bezpłatnych kursów internetowych organizowanych przez UPC na przełomie marca i kwietnia br. znacznie przekroczyło przewidywania firmy - średnio na jedno miejsce zgłosiło się pięciu seniorów. Aby dać możliwość zapoznania się z internetem osobom, dla których zabrakło miejsc w pierwszej edycji, UPC organizuje kolejne kursy. Rozpoczęły się już zajęcia w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie i Lublinie, w przyszłym tygodniu naukę zaczną mieszkańcy Wrocławia. Podobnie jak w pierwszej edycji kursów, łącznie w zajęciach weźmie udział ponad 200 osób.
 
Powszechne jest przekonanie, że internet i nowe technologie to domena młodych. Jednak doświadczenie UPC pokazuje, że osoby starsze niekoniecznie godzą się na wykluczenie ze świata, jaki otwiera przed nami znajomość komputera i internetu. Jeśli da się im możliwość zaznajomienia się z tą wiedzą, chętnie z niej korzystają. Po zakończeniu kursów UPC seniorzy korzystali już z własnych kont mailowych, rozmawiali na gadu gadu i potrafili odnaleźć informacje na stronach www.

Na zakończenie pierwszej edycji kursów internetowych UPC Polska poprosiła uczestników o wypełnienie ankiet. Wynika z nich m.in., że ponad połowa z seniorów nie miała wcześniej żadnej styczności z komputerem, ale zdecydowana większość wyraziła chęć kontynuowania nauki i korzystania z internetu. Uczestnicy deklarowali duże zadowolenie z udziału w zajęciach, trzy czwarte z nich było gotowych polecić kurs znajomym i rodzinie. Wykorzystując wyniki ankiet i doświadczenia wyniesione z pierwszej edycji, UPC Polska postanowiła przedłużyć zajęcia o dwie godziny zegarowe, tym samym kursy II edycji trwają 8 godzin. Poprawione zostały także materiały dydaktyczne tak, aby były bardziej przejrzyste i użyteczne dla seniorów, dołączono wiadomości wprowadzające związane z obsługą komputera. Tak jak poprzednio, seniorzy jeszcze przez miesiąc po zakończeniu zajęć będą mogli skorzystać w wyznaczonych godzinach z dodatkowych, bezpłatnych porad w zakresie posługiwania się komputerem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Seniorzy pasjonatami globalnej sieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl