SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundusz Aria, Maciej Noga i Daniel Kaczmarek wykładają 5,7 mln złotych na rozwój Senuto

Senuto, polska spółka dostarczająca narzędzia i dane w obszarze SEO, e-commerce oraz content marketingu, pozyskała w zakończonej właśnie rundzie finansowania 5,7 mln złotych. W rozwój firmy zainwestował fundusz Aria Private Equity oraz Maciej Noga (założyciel Pracuj.pl) i Daniel Kaczmarek (założyciel Paraloscuriosos.com).

Od lewej: Krzysztof Dębowski, COO Senuto, Dariusz Lewandowski, CEO Aria Private Equity, Damian Sałkowski, CEO Senuto oraz Grzegorz Żebrowski investment manager Aria Private Equity Article

Od funduszu inwestycyjnego Aria Private Equity spółka Senuto pozyskała 5,2 mln złotych. Pozostałe 500 tys. zł od Macieja Nogi i Daniel Kaczmarka.

Senuto z inwestorami idzie w świat

Fundusze zostaną przeznaczone na rozwój w kolejnych krajach europejskich. Na liście jej strategicznych kierunków znajdują się m.in. Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Chorwacja, Szwecja i Norwegia.

- W Polsce z naszych rozwiązań korzysta już ponad 900 firm i 14 000 użytkowników. W najbliższym czasie chcemy skupić się na ekspansji zagranicznej. Planujemy też upowszechniać wykorzystanie machine learning w działaniach SEO - mówi Damian Sałkowski, CEO Senuto. - W pierwszej kolejności skoncentrujemy się na rozwoju na rynkach europejskich. Środki z rundy pozwolą nam zbudować większy zespół, a także jeszcze bardziej rozwinąć naszą technologię. Ten rok zapowiada się bardzo intensywnie w każdym obszarze - dodaje Sałkowski.

- Zainwestowaliśmy w Senuto ponieważ spółka osiąga doskonałe wyniki - w ostatnim roku urosła o prawie 100%. Jej przewagą jest unikalna technologia. Senuto monitoruje stale 19 mln fraz kluczowych, a jej narzędzia pomagają istotnie zwiększyć skuteczność działań marketingowych w internecie. Ilość gromadzonych i analizowanych przez Senuto danych jest imponująca. Spółka posiada też mocny zespół z Damianem Sałkowskim, docenianym specjalistą SEO, oraz Krzysztofem Dębowskim na czele - mówi Dariusz Lewandowski, CEO ARIA Private Equity.

Inwestycja w rozwój Senuto jest dla funduszu Aria Private Equity początkiem realizacji nowo zdefiniowanej strategii, zgodnie z którą fundusz chce zarówno wspierać spółki technologiczne, jak również finansować ich wykupy.

Senuto stawia na analitykę

Senuto rozwija - opartą o sztuczną inteligencję - technologię analizy danych związanych z dokonywanymi w internecie wyszukiwaniami. Jej rozwiązania umożliwiają klientom znaczne zwiększenie ruchu organicznego trafiającego do serwisu. Firma dostarcza też narzędzia pozwalające na automatyczne planowanie treści artykułów wykorzystujących konkretne słowa kluczowe.

Podczas wcześniejszej rundy finansowania Senuto pozyskało 2 mln złotych od funduszu inwestycyjnego bValue. Dzięki otrzymanym wówczas środkom spółka rozwinęła swoją technologię oraz zespół. Obecnie zatrudnia 23 ekspertów wyspecjalizowanych w obszarze SEO, big data i data miningu. Po zakończonej właśnie rundzie spółka wyceniana jest na 30 mln złotych.

Dołącz do dyskusji: Fundusz Aria, Maciej Noga i Daniel Kaczmarek wykładają 5,7 mln złotych na rozwój Senuto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl