SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Otwarcie nowego serialu „Dewajtis” hitem TVP1, serial miał 2,25 mln widzów

Pokazany w niedzielę w Jedynce pierwszy odcinek nowego serialu „Dewajtis” oglądało średnio w Jedynce 2,25 mln widzów, o 580 tys. osób więcej niż przed rokiem miało otwarcie „Wojennych dziewczyn 5” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Dewajtis”, TVP Article

W niedzielę, 17 września br. o godz. 20.20 telewizyjna Jedynka pokazała pierwszy odcinek nowego serialu „Dewajtis”. Średnia widownia jego emisji wyniosła 2,25 mln osób. Przełożyło się to na 17,18 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 7,93 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 10,72 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement , do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Przynajmniej przez 1 minutę produkcję śledziło 3,37 mln osób w grupie 4+.

Otwarcie „Dewajtis” miało o 580 tys. widzów więcej, niż pokazywany w tym samym paśmie w analogicznym okresie rok wcześniej pierwszy odcinek „Wojennych dziewczyn 5”. Średnia oglądalność produkcji w dniu 4 września ub.r. wyniosła 1,67 mln widzów. Przełożyło się to na 12,39 proc. udziału stacji w 4+, 6,19 proc. w 16-49 oraz 8,12 proc. w 16-59.

Serial „Dewajtis” jest adaptacją powieści obyczajowej Marii Rodziewiczówny, napisanej w 1889 roku. W siedmiu odcinkach serialu o miłości, honorze i rodzinie widzowie zobaczą losy zaściankowo-dworskiej społeczności, której życie odmieniło Powstanie Styczniowe.

- Rozkaz umierającego ojca nakłada na młodego Marka Czertwana nowy obowiązek - ma zająć się majątkiem ziemskim Poświcie, pozostawionym przez zaginionego przyjaciela ojca, powstańca-magnata Kazimierza Orwida. W jaki sposób Marek, zmuszony do opieki nad posiadłością w Poświciu, poradzi sobie w nowej sytuacji? Czy podda się urokowi Ireny, prawowitej spadkobierczyni dworku? Ideały bohaterów zostaną wystawione na ciężką próbę, a ich pragnienia staną w konflikcie z powinnościami nałożonymi przez rodzinę. Na szczęście nad wszystkim kojący cień roztacza tytułowy Dewajtis, prastary dąb, który staje się dla bohaterów swoistą ucieczką od trudów życia i majestatycznym symbolem międzypokoleniowej wspólnoty - czytamy w opisie produkcji.

W serialu występują: Karol Dziuba (Marek), Michalina Olszańska (Irena), Małgorzata Pieczyńska (Czertwanowa), Maria Pakulnis (Ciotka Aneta), Mirosław Baka (Czertwan), Stefan Pawłowski (Młody Czertwan), Tomasz Sapryk (Rymko Ragis), Ada Szczepaniak (Marta), Anna Bielawska (Hania), Elżbieta Trzaskoś (Julka), Jakub Gąsowski (Marwitz), Jan Hrynkiewicz (Witold), Grażyna Barszczewska (Pani Janiszewska), Wojciech Skibiński (Wojnat), Janusz Rafał Nowicki (Filemon), Marek Bukowski (Gerasimow), Dawid Dziarkowski (Łukasz), Jakub Guszkowski (Grenis), Wacław Warchoł (Kazimierz Orwid), Aleksander Machalica (Ksiądz Nerpalis), Marta Mazurek (Jadwisia), Michał Chorosiński (Ekonom) i Katarzyna Zarychta (Justka).

Właśnie dobiegają końca prace na planie „Dewajtis”, pierwszy klaps padł na początku lipca br. Zdjęcia realizowane są na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Muzeum Wsi Radomskiej, Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie, Pałacu Glinków w Szczawinie oraz Parku Etnograficznego w Tokarni.

Producentem jest Telewizja Polska, a producentem wykonawczym została firma Endemol Shine Polska.

Za scenariusz odpowiadają Ariadna Lewańska, Monika Franczak i Paweł Jurek pod opieką artystyczną Ilony Łepkowskiej, a za zdjęcia Piotr Śliskowski. Scenografię tworzy Jacek Mocny, kostiumy - Elżbieta Radke, a muzykę - Antoni Wojnar.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc.

Dołącz do dyskusji: Otwarcie nowego serialu „Dewajtis” hitem TVP1, serial miał 2,25 mln widzów

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kalinoś
Teraz to był efekt kampanii marketingowej - za 2-3 tygodnie poznamy wyniki samego serialu ale zapewne widownia nie spadnie poniżej 2 mln
13 10
odpowiedź
User
Klub recenzentki
Nie lubię seriali, ale ten jest naprawdę ok. Pozdrawiam
11 14
odpowiedź
User
lola
2,2 mln w niedzielny wieczór na Jedynce to jest średni wynik, ani specjalnie dobry ani słaby.
7 5
odpowiedź